Franczyzobiorcy Grupy Muszkieterów otwierają kolejny sklep! Dodo Pizza na fali hejtu! - flesz tygodnia

04 mar 2022
źródło: materiały prasowe

Franczyzobiorcy Grupy Muszkieterów otworzyli sklep Bricomarché. PPHiU opublikowało stanowisko w sprawie wojny w Ukrainie i jej skutków. To jest flesz tygodnia! Przeczytaj w skrócie!

 1. Franczyzobiorcy Grupy Muszkieterów otworzyli sklep Bricomarché

Franczyzobiorcy Grupy Muszkieterów otworzyli sklep Bricomarché w województwie opolskim. Supermarket zlokalizowany jest w Głubczycach, przy ulicy Oświęcimskiej 24 i został otwarty 2 marca br. Właściciele sklepu Bricomarché w Głubczycach, współpracują z Muszkieterami już od ponad 20 lat. Franczyzobiorcy obsługują także sklep w Ząbkowicach Śląskich, gdzie poza sklepem prowadzą również stację paliw Intermarché. W planach mają także kolejne placówki Bricomarché w Nysie oraz Lubrzy pod Prudnikiem.

Bez wątpienia w okolicy brakowało atrakcyjnej oferty budowlano-wnętrzarskiej. Dzięki nowemu otwarciu możemy zapewnić lokalnej społeczności dostęp do atrakcyjnych produktów do domu i ogrodu, wygodę codziennych zakupów, a także, co ważne, nowe miejsca pracy oraz dodatkowe korzyści płynące z akcji społecznych organizowanych dla otoczenia lokalnego stwierdzają Ewa i Rafał Grzywaczowie, właściciele sklepu Bricomarché w Głubczycach.

Franczyzobiorcy Grupy Muszkieterów otwierają kolejny sklep!

2. ZPPHiU opublikowało stanowisko w sprawie wojny w Ukaranie

"(...) Zdajemy sobie sprawę, że obecna sytuacja drastycznie wpłynie na funkcjonowanie naszych firm i handlu w całej Europie i w Polsce. Tworzymy międzynarodowy ekosystem zależności, które zostały gwałtownie zakłócone. Liczymy się nie tylko z utrudnieniami w prowadzeniu działalności ale ze stratami, których skutki odczujemy już niebawem. Prowadzenie działalności gospodarczej będzie coraz trudniejsze. (...)  Polski handel z głębokim przekonaniem wspiera wszelkie przejawy solidarności i pomocy wobec ofiar rosyjskiego ataku. Respektujemy sankcje i dostosujemy się do kolejnych zarządzeń międzynarodowej społeczności sprzeciwiającej się atakowi na Ukrainę (...) Nie pozostawajmy bierni. Apelujemy do wszystkich firm o realne zaangażowanie. Wiemy, że wielu naszych członków takie inicjatywy podejmuje i każdy na miarę swoich możliwości dokłada się do wspólnie niesionej pomocy. Potrzeba tej pomocy nie zniknie szybko, bądźmy zatem przygotowani na długofalowe zaangażowanie i wysiłek. Bądźmy solidarni na wielu płaszczyznach - piszą. 

ukraina

3. AmRest nie wycofał się z Rosji

Restauracje KFC  na rynku rosyjskim są otwarte - pisze portal Bankier.pl.

- Zarząd AmRestu monitoruje dokładnie sytuację. Nasze restauracje w regionie są otwarte, prowadzą sprzedaż. Liczymy, że konflikt zakończy się jak najszybciej - powiedział członek zarządu Eduardo Zamarripa podczas telekonferencji dla inwestorów.

Z Rosji zniknie niebawem 60 lokali Pizza Hut, ale powodem nie jest wojna, a kończące się umowy franczyzowe - czytamy na Bankier.pl.

4. Rosyjska sieć Dodo Pizza hejtowana w Internecie!

Z powodu inwazji na Ukrainę, wiele biznesów, które mają korzenie rosyjskie walczy z hejtem. W Warszawie działają od kilkudziesięciu lat rosyjskie restauracje, które nie utożsamiają się z reżimem Putina, a ich biznesy na tym cierpią. Wielu rosyjskich restauratorów przeprasza za zaistniałą sytuację. Dodo Pizza na swoich oficjalnych social mediach nie podejmuje jednak tego tematu. Ta franczyzowa sieć od niedawna prowadzi także ekspansję w Polsce. Kilka dni temu, Dodo Pizza otworzyła kolejny lokal w Warszawie.  A na portalach społecznościowych sieci pojawiło się wiele negatywnych komentarzy.

Sieć nie opublikowała jeszcze żadnego komentarza i nie odniosła się do sytuacji związanej z inwazją Rosji w Ukrainie.

Franczyzobiorcy Grupy Muszkieterów otwierają kolejny sklep! Dodo Pizza blokuje komentarze! - flesz tygodnia

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook