Franczyzowe apteki masowo zamykane! AmRest chce więcej franczyzy! - flesz tygodnia

27 sie 2021
źródło: materiały prasowe

Franczyzowe apteki masowo zamykane. Carrefour będzie placówką pocztową! AmRest chce więcej franczyzy! Brazylijski Burger King będzie sprzedawał ciastka dla psów! To jest najnowszy flesz tygodnia!

1.  Franczyzowe apteki zamykane

W ostatnich tygodniach, prokuratury na wniosek wojewódzkich inspektoratów farmaceutycznych (WIF) wszczęły postępowania w sprawie cofnięcia zezwoleń na prowadzenie wybranych aptek. W komunikatach medialnych pojawiają się informacje, że toczące się sprawy dotyczą zamknięcia ponad 20 aptek, należących do sieci franczyzowych.

Problem wynika z braku pewnych ram prawnych na rynku aptecznym. Z jednej strony reguluje go GIF, z drugiej strony UOKiK. Inspektoraty Farmaceutyczne sprzeciwiają się funkcjonowaniu placówek, które działają w ramach sieci. A dokumenty tych dwóch instytucji są całkowicie sprzeczne.

przeczytaj także: Co z aptekami we franczyzie?

Franczyzowe apteki masowo zamykane! AmRest chce więcej franczyzy! - flesz tygodnia

2. AmRest planuje dalszą ekspansję franczyzową!

Jak podaje portal Bankier, AmRest planuje jeszcze w tym roku otworzyć 130 restauracji brutto. Grupa planuje także otwierać więcej lokali w modelu franczyzowym, czyli tzw. asset-light oraz dalszy rozwój wirtualnych restauracji.

AmRest jest największą firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce sieć jest operatorem franczyzowej marki Pizza Hut.

Franczyzowe apteki masowo zamykane! AmRest chce więcej franczyzy! - flesz tygodnia

3. Carrefour staje się placówką pocztową!

Carrefour Polska podpisał umowę o współpracy z firmą Pointpack. Na mocy podpisanej umowy, sklepy tej sieci będą działać jako agencje pocztowe -  co oznacza, że będą mogły być otwarte także w niedziele niehandlowe.

WYWIAD: o franczyzie Carrefour z Michałem Florkiewiczem - Dyrektorem Sklepów Convenience

4. Eurocash nadal stratny!

Z najnowszego raportu Eurocashu wynika, że spółka osiągnęła straty w drugim kwartale 2021 roku (97 mln zł strat). W tym samym kwartale 2020, Eurocash odnotował zysk na poziomie 41 mln zł.

- Istotny wpływ na raportowane wyniki miały gorsze rezultaty osiągane przez sklepy własne Delikatesy Centrum oraz odpis w kwocie 80 mln zł dokonany w drugim kwartale związany z planowanym zamknięciem 59 własnych placówek - wyjaśnia spółka w najnowszym raporcie finansowym.

Eurocash zamknie 59 nierentownych sklepów Delikatesy Centrum!

5. Burger King wprowadza ciastka dla psów!

Brazylijskie Burger Kingi będą sprzedawać ciastka dla psów, za które klienci będą mogli zapłacić w dogecoinach! Przekąska dla psa o nazwie: "Dogepper" będzie sprzedawana i dostępna tylko przez ograniczony czas. Zysk z zakupionych ciasteczek, ma zostać przekazany organizacjom wspierającym zwierzęta.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook