Franczyzowy gigant rozwija się w dziedzinie fintech!

19 sty 2021
źródło: wiadomosihandlowe.pl
foto: walmart corporate

Walmart poinformował o planach nawiązania współpracy ze spółką Ribbit Capital. Partnerstwo strategiczne ma na celu rozszerzeniu działań tego franczyzowego giganta o dziedzinę fintech. Szczegóły projektu nie są jeszcze znane. 

Jak podają wh.pl większość w nowym projekcie będzie należała do Walmartu, a do jego zarządu wejdzie  John Furner, wiceprezes wykonawczy Walmart oraz dyrektor finansowy Brett Biggs, a także Meyera Malka, partner zarządzający Ribbit Capital. Sieć planuje także włączyć do projektu niezależnych ekspertów branżowych z branży fintech. Walmart planuje także rozwinąć startup w tym sektorze.

Walmart ma już na swoim koncie współpracę w usługach finansowych. Firmie, we współpracy z Green Dot udało się wypracować kartę debetową o nazwie Money Card, którą klienci mogą doładować i używać do zrobienia zakupów.

Obecność usług finansowych w tradycyjnych sklepach Walmart może pomóc temu franczyzowemu gigantowi dotrzeć do tej grupy konsumentów, która nie ma dostępu do usług bankowych lub z nich nie korzysta z powodu braku zaufania do banków, zauważa wh.pl.

Walmart to amerykańska sieć franczyzowych supermarketów założona w 1962 roku przez Sama Waltona. W 2010 przedsiębiorstwo było największym na świecie sprzedawcą detalicznym. Firma zajmuje czołowe miejsca w rankingu światowych franczyz. W 2020 roku firma zajęła pierwsze miejsce w raporcie światowych detalistów, przygotowanym przez Deloitte.

***

Polecamy także:

Franczyzobiorcy McDonald's przeciwni nowym opłatom!

Franczyzobiorcy McDonald's przeciwni nowym opłatom!

 

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook