Gdzie kupimy najdroższego burgera McDonald's?

03 lis 2021
źródło: materiały prasowe

McDonald's  to jeden z pionierów modelu franczyzowego. Firma udziela franczyzy od 1954 roku i jest znana dosłownie na całym świecie. Dlatego o powodzeniu biznesu pod tym złotym łukiem, nie trzeba nikogo przekonywać. Ta sieć fast foodów jest chętnie wybierana przez konsumentów, z uwagi na jej dostępność, wygodę i cenę. W "Macu" zamawiamy szybko, prosto - niezależnie czy chcemy zjeść posiłek w restauracji, czy odebrać go z okienka drive-thru. W Polsce posiłki z McDonald's uznawane są za stosunkowo tanie. Co nie oznacza, że ceny w tej sieci są identyczne na całym świecie. Ile kosztuje najdroższy burger z McDonalda?

Expensivity dokonało badania cen produktów serwowanych w McDonald's w różnych miejscach na świecie. Okazuje się, że najdroższym produktem tej sieci jest Lebanon's Grand Chicken Special, za którego trzeba zapłacić aż 27,19 USD. Libański burger swoją cenę zawdzięcza dość dużej inflacji w tym kraju. W Libanie bardzo drogo wypadają także zestawy Happy Meal (21,89 USD) i Big Mac (21,89 USD). Za libańskie frytki trzeba zaś zapłacić około 13,27 USD.

Gdzie jest najtaniej?

Według badania Expensivity, najtańszego Big Maca można kupić w Rosji. Kosztuje on jedynie 1,94 USD. Najtańszy Happy Meal zjemy zaś w Pakistanie i zapłacimy za niego 2,11 USD. Tanio jest także w azjatyckich McDonald's. Malezja i Filipiny mają w swojej ofercie Happy Meale, za które trzeba zapłacić 2,17-2,47 USD. Podobnie jest z frytkami, za które w Filipinach zapłacimy zaledwie 0,48 USD.

McDonald's  to światowy gigant, a zarazem jeden z pionierów modelu franczyzowego. Firma udziela franczyzy od 1954 roku. Na polskim rynku, McDonald's funkcjonuje zaś od 1992 roku. To wtedy miało miejsce otwarcie pierwszej restauracji pod złotym łukiem w Warszawie. Model franczyzy tego giganta doskonale sprawdza się nie tylko w amerykańskich realiach. Zgodnie z informacjami publikowanymi przez sieć, prawie 90 proc. restauracji McDonald's w Polsce prowadzona jest przez franczyzobiorców.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook