Groszek ma już 2 000 sklepów!

19 maj 2021
źródło: materiały prasowe

Sieć Groszek, której operatorem jest Grupa Eurocash, liczy już 2 000 sklepów. Sieć otworzyła swój dwutysięczny sklep w Sufczynie, w województwie małopolskim. 

Przeczytaj także: Eurocash zamknie niektóre Delikatesy Centrum! W Lublinie otwarto franczyzowy Instytut Dr Irena Eris - flesz tygodnia

Nasza ekspansja pokazuje, że model biznesowy Groszka się sprawdza (...) Choć jesteśmy obecni na rynku handlu detalicznego już od 20 lat, to cały czas staramy się zmieniać i dostosowywać do aktualnych trendów konsumenckich. Naszym celem – razem z Grupą Eurocash – jest budowanie silnej i nowoczesnej sieci, która zapewni franczyzobiorcom możliwość konkurowania z dyskontami i umocni tym samym handel niezależny w Polsce mówi Magdalena Pajor, Dyrektor ds. Sieci Franczyzowych w Grupie Eurocash.

Dwutysięczny Groszek, posiada nową aranżację wnętrza i identyfikację wizualną. Sklep w Sufczynie otrzymał dostęp do Innowacyjnej Platformy Handlu (zintegrowanego systemu do zarządzania sklepem). IPH pozwala m.in. na łatwą obsługę transakcji sprzedaży, samodzielne implementowanie promocji i dostosowywanie ich do potrzeb lokalnych konsumentów, a także zarządzanie asortymentem i dokumentacją oraz analizę danych.

Proces rebrandingu sieci Groszek trwa od października 2020 roku. Nowe sklepy franczyzobiorców zyskują odświeżone logotypy, oklejenie witryn, kasetony i zmienioną aranżację wnętrz. Placówki wyposażane są także w regały z drewna buczynowego.

Groszek ma już 2 000 sklepów!

Franczyzobiorcy Groszka współpracują z siecią w modelu tzw. miękkiej franczyzy, co oznacza, że mają duży wpływ na kształt prowadzonego biznesu. Mogą korzystać m.in. ze wsparcia marketingowego sieci, pakietu szkoleń, wsparcia IT i operacyjnego oraz systemu dostaw produktów świeżych przez sześć dni w tygodniu. Sieć prowadzi również szereg działań skierowanych bezpośrednio do konsumentów, klientów swoich franczyzobiorców, by wspierać ich sprzedaż i rozpoznawalność marki Groszek. To m.in. akcje konsumenckie, loterie i konkursy - czytamy w komunikacie prasowym Eurocash. 

Eurocash jest operatorem kilku sieci franczyzowych. Sieci franczyzowe i partnerskie Eurocash zrzeszają ponad 16 tysięcy niezależnych sklepów. Do marek działających pod Eurocash zalicza się sieci: abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep czy Gama.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook