Groszek otwarty jako wypożyczalnia! Chorten ma 2200 sklepów! - flesz tygodnia

11 lut 2022
źródło: materiały prasowe

Chorten ma już 2200 sklepów! Groszek otwarty jako wypożyczalnia sprzętu turystyczno-sportowego! Afera w sieci Tel Aviv Urban Food by Malka. Furgonetka nawiązuje współpracę z Allegro. Franczyzowe Intermarche w likwidacji. To jest najnowszy flesz tygodnia - przeczytaj w skrócie!

1. Afera w sieci Tel Aviv Urban Food by Malka

Byli pracownicy sieci restauracji Tel Aviv Urban Food by Malka oskarżają firmę o mobbing i łamanie prawa pracy. Na Facebooku firmy pojawiło się w lutym mnóstwo komentarzy, krytykujących przypuszczenia związane rzekomymi nadużyciami właścicielek restauracji, względem ich pracowników. Sprawie także przyglądała się Gazeta Wyborcza. 7 lutego Sieć Tel Aviv Urban Food by Malka wydała także oświadczenie, z którym można zapoznać się poniżej:

2. Groszek otworzył się w niedzielę, jako wypożyczalnia sprzętu!

Informację o otwarciu w minioną niedzielę sklepów Groszek  w Chojnicach, zdobył portal wiadomoscihandlowe.pl.

Spółka, która jest franczyzobiorcą sieci Groszek, zarządza pod tym szyldem dziesięcioma sklepami. We wszystkich 10 punktach funkcjonują wypożyczalnie sprzętu turystycznego i sportowego

Przypomnimy, że w świetle najnowszych zapisów, w dni wolne od pracy za ladą może "stać" tylko i wyłącznie franczyzobiorca. Może natomiast korzystać z nieodpłatnej pomocy najbliższej rodziny. W przypadku kiedy franczyzobiorca ma kilka sklepów, taka usługa może okazać się trudniejsza do zrealizowania.

Groszek otwarty jako wypożyczalnia! Chorten ma 2200 sklepów! - flesz tygodnia

Zdjęcie poglądowe

3. Franczyzowe Intermarche w likwidacji!

Spółka Ortylia, prowadząca sklep Intermarche w Chełmnie została postawiona w stan likwidacji. O zamknięciu tego sklepu lokalne media pisały już pod koniec minionego roku. Placówka w Chełmnie działała od 2010 roku. Portal dlahandlu.pl dotarł również do informacji, że w likwidacji jest także Intermarche w Skawinie. Właścicielem skawińskiego sklepu jest spółka Zarela. Sklep w Skawinie działał do czerwca 2017 roku.

Zdjęcie poglądowe

4. Liczba placówek partnerskich pod szyldem Chorten osiągnęła 2200 sklepów!

Obecnie liczba placówek partnerskich Chorten wynosi 2220 punktów. Najwięcej sklepów pod tym logo można spotkać w województwie podlaskim, skąd wywodzi się Grupa Chorten. Dużo placówek handlowych jest też w województwach mazowieckim czy lubelskim. W lutym został otwarty nowy sklep partnerski. Punkt znajduje się w Tłuszczu przy ul. Kościuszki 15.

- Wspólnie realizujemy akcje promocyjne, łączy nas wspólne logo, doradzamy naszym partnerom, jak efektywnie zarządzać sklepem. Nie ingerujemy natomiast w zarządzanie całą placówką. Nasza działalność polega przede wszystkim na tym, by stworzyć pomost współpracy między detalistami a producentami - podkreśla Sylwia Olechno, dyrektor generalna Grupy Chorten.

5. Furgonetka będzie współpracować z Allegro!

W ofercie franczyzowej Furgonetki pojawiła się możliwość podjęcia współpracy przez właścicieli punktów z platformą Allegro.pl.

Cieszymy się, że klienci punktów partnerskich mogą od teraz nadawać i odbierać paczki z Allegro przy okazji załatwiania swoich spraw, a właściciele punktów - zdobywać nowych klientów oraz rozwijać pakiet świadczonych usług - napisała firma na swoim profilu społecznościowym. 

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook