Grupa Chorten zdobywa Łódź!

18 sty 2022
źródło: materiały prasowe

Mimo że, Grupa Chorten osiągnęła zasięg ogólnopolski, to nadal na handlowej mapie kraju są miejscowości, w których nie ma sklepów pod jej logo. Taką białą plamą była dotychczas m.in. Łódź. Teraz to się zmieniło. 

- Pierwsze sklepy w danym mieście, regionie stają się naszymi ambasadorami. Liczymy na ciągły rozwój. Grupa Chorten została założona przez właścicieli sklepów i dla właścicieli sklepów, to ma decydujący wpływ na nasze działania. Interes właściciela sklepu jest dla nas niezwykle istotny. Naszym partnerom oferujemy bardzo dobre warunki handlowe u producentów i dystrybutorów - podkreśla Sylwia Olechno, dyrektor generalna Grupy Chorten.

- Naszym celem jest wspieranie sklepów z polskim kapitałem w całym kraju. Tylko dzięki konsolidacji właściciele tych placówek mogą skutecznie konkurować z zagranicznymi sieciami - dodaje Olechno.

Z Grupą Chorten współpracuje obecnie około 300 detalistów, prowadzących 2150 sklepów partnerskich. W 2021 roku do Grupy Chorten dołączyło blisko 200 nowych sklepów partnerskich. Były to placówki już wcześniej obecne na rynku, jak też takie, które dopiero rozpoczynały swą działalność. Przedsiębiorcy, którzy nawiązują współpracę z siecią, wybierają zróżnicowane współprace: od marketów, przez średniej wielkości delikatesy, po mniejsze punkty. Decydują się także na sklepy mięsne, czy alkoholowe.

Sieć Chorten działa od 2009 roku. Na początku rozpoczynała swoją ekspansję w województwie podlaskim. Następnie rozszerzała swój zasięg o kolejne miasta. Teraz spółka ma charakter ogólnopolski. A od stycznia br. Grupa powołała nową spółkę o nazwie: Chorten PD, która powstała na mocy połączenia się Chorten z Pro-Detal.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook