Grupa Muszkieterów notuje coraz wyższe obroty

18 paź 2022
Źródło: franczyzawpolsce.pl

Grupa Muszkieterów, do której należą sieci Intermarche i Bricomarche wraz ze stacjami paliw, w ciągu 9 miesięcy na przestrzeni 2022 roku, odnotowała obroty na poziomie ponad 71 mld złotych. To świetny wynik, który stanowi o dużym potencjale rozwoju.

Grupa Muszkieterów w tym roku przeszła zmiany personalne. Jest nowy prezes zarządu Dyrekcji Handlowej Intermarche oraz nowy Prezes zarządu Logistyki. Wraz z dalszym rozwojem, który można określić jako dynamiczny, a przede wszystkim zgodny z założeniami Grupy, na prowadzenie wysuwają się coraz wyższe obroty. Być może na koniec tego roku będą one zbliżone do magicznej granicy 10 mld złotych.

Grupa stawia na propozycję dla kolejnych przedsiębiorców – możliwość przyłączenia do sieci mając na koncie prowadzenie własnych placówek. Przyłączane będą pojedyncze placówki, jak i całe ich sieci. Plany rozszerzenia działalności idą jeszcze dalej. Pojawia się bowiem propozycja nowego formatu – proximity.

Proximity to format sklepu miejskiego i podmiejskiego. Ma on zagościć wokół aglomeracji oraz mniejszych ośrodków – wszędzie tam, gdzie duże koncepty handlowe raczej nie wchodzą w grę. Format ten będzie testowany od początku 2023 roku. Będą zbierane opinie na ten temat, co pozwoli ocenić, jak wygląda potencjał rozwoju w tym segmencie rynku krajowego.

Grupa Muszkieterów z planami na 2023 roku

2023 roku to plan obejmujący nie tylko wdrożenie pilotażowego formatu proximity w sieci Intermarche. Stale poszerzana jest oferta e-commerce. Pojawia się również coraz więcej placówek typu Drive, które pozwalają na odbiór zamówionych online produktów w specjalnie wyznaczonych strefach.

Kolejny rok to także czas modyfikacji na stronie internetowej, ale i tych obejmujących program lojalnościowy Intermarche.

Nowości zagoszczą również w placówkach Bricomarche. Sklepy mają zyskać na nowym projekcie ścieżki klienta, który będzie miał szansę dokładnie zapoznać się z pełną ofertą produktową. W nowym koncepcie jest także miejsce na odświeżony wygląd sklepów. Co więcej, sieć wciąż pracuje nad kanałem e-commerce. Rozwijane są Bricomaty oraz aplikacja mobilna, w której już niedługo będzie można robić zakupy.

Model współpracy, którym wyróżnia się Grupa Muszkieterów, polega na tym, że wspomniane, nowo objęte funkcje pełnią osoby, które są jednocześnie franczyzobiorcami w Grupie. Tym samym mają one wpływ nie tylko na swoje biznesy, ale i całą organizację.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook