Halloo uruchamia system franczyzowy - wywiad z Wojciechem Banasikiem

21 lut 2020

Halloo to sieć sklepów z telefonami i akcesoriami GSM, należąca do spółki Creative Media. Sieć oferuje szeroki wybór akcesoriów GSM, skup, sprzedaż, a także serwis urządzeń mobilnych. Sklepy sieci znajdują się w centrach handlowych w całej Polsce. Obecnie sieć skupia 18 punktów sprzedaży (Poznań, Zabrze, Gdynia, Sandomierz, Kołobrzeg, Szamotuły, Bartoszyce, Kluczbork, Kwidzyn, Gubin, Skawina i Tczew).

Sieć planuje dalsze etapy rozwoju i otwiera się na franczyzę. O nowym modelu franczyzowym mieliśmy przyjemność porozmawiać z Wojciechem Banasikiem - Dyrektorem Handlowym Halloo

 

Co spowodowało, że podjęli Państwo decyzję o stworzeniu modelu franczyzowego Halloo?

Jako rozwijająca się marka chcemy zwiększyć skalę oraz zasięg naszego funkcjonowania dlatego też naturalnym krokiem jest rozwój sieci franczyzowej. Zależy nam żeby dotrzeć do jak największej grupy klientów z usługami i produktami, które mamy w ofercie i w związku z tym postanowiliśmy zdywersyfikować formę działania otwierając się na modele współpracy wykraczające ponad sieć własną.

Czym się charakteryzuje Państwa system franczyzowy?

Nasz system franczyzowy charakteryzuje się dużą elastycznością na potrzeby naszych partnerów. Jesteśmy otwarci na współprace z przedsiębiorcami niezależnie od etapu, w którym znajduje się ich biznes (od osób, które dopiero zakładają działalność, po doświadczonych operatorów salonów GSM). Dodatkowo Nasza oferta zawiera kilka płaszczyzn, spośród których franczyzobiorca może wybrać te, które go interesują (akcesoria GSM, smartfony, serwis, e-papierosy).

Kto może być franczyzobiorcą Halloo?

Franczyzobiorcą może zostać każdy przedsiębiorca, który chce zainwestować środki w rozwój lub stworzenie własnego biznesu w ramach branży GSM.

 

Halloo uruchamia system franczyzowy - wywiad z Wojciechem Banasikiem

Jak wyglądają kwestie finansowe? Czy każdego stać na taką franczyzę?
Szczegóły dotyczące kwestii finansowych przekazujemy bezpośrednio potencjalnym partnerom, niemniej jednak możemy śmiało stwierdzić, że sprawiamy wejście w branżę GSM łatwiejszym poprzez udostępnianie sprawdzonych schematów działania również w zakresie finansowania biznesu.

W jaki sposób będziecie Państwo dobierać lokalizacje nowych punktów?

Dobór nowych lokalizacji opieramy na dotychczasowych doświadczeniach z koncentracją na możliwości dotarcia do jak najszerszej grupy klientów. Interesują Nas zarówno duże miasta wojewódzkie jak i małe powiatowe.

Czy pojawili się już pierwsi zainteresowani? Kiedy planowany jest pierwszy punkt franczyzowy Halloo?

Tak, jesteśmy na etapie finalizacji pierwszych umów franczyzowych. Spodziewamy się, że pierwsze punkty franczyzowe Halloo pojawią się już na początku kwietnia.

W takim razie życzymy powodzenia w rozwoju modelu franczyzowego i dziękujemy za rozmowę!

 

 

***

Polecamy także:

Wywiad: O franczyzie z Pawłem Aksamitem - prezesem Stava

Wywiad: O franczyzie z Pawłem Aksamitem - prezesem Stava

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook