Handel w niedziele. Sieci nadal korzystają z luk w prawie

12 maj 2022

Sieci sklepów w dalszym ciągu korzystają z luki w ustawie covidowej, przez co handel w niedziele nadal kwitnie. Krajowy Sekretariat NSZZ Solidarność postanowił napisać do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o zmianę przepisów, które dopuszczają prace w sklepach przy rozładowaniu i przyjmowaniu towarów w niedziele.

Handel w niedziele. Związkowcy postulują o zmiany w przepisach

Związkowcy przypominają w swoich postulatach, że na 16 maja zapowiedziane zostało przekształcenie stanu epidemii na stan zagrożenia epidemiologicznego, co powinno oznaczać zmiany w zasadach handlu. Handel w niedziele zostanie tym samym ukrócony? Tego dowiemy się już niebawem!

- Znaczna część sieci handlowych nadal korzysta z tego zapisu. Z naszych informacji wynika, że niedziele są wykorzystywane w sklepach do inwentaryzacji, sprzątania czy przyjmowania dostaw nakazując pracownikom świadczenie pracy w niedziele - czytamy w piśmie przesłanym przez związkowców.

Związkowcy dodali także, że aktualnie "nie ma żadnego uzasadnienia, aby aktualny stan trwał nadal". Postulujący liczą zatem na szybkie przeprowadzenie nowelizacji ustawy w tym zakresie. A wy, co o tym sądzicie? Uważacie, że jest to konieczne na ten moment? Dajcie nam znać w komentarzach!

Zobacz także: 6000 franczyzobiorców prowadzi sklepy Żabka w 950 miejscowościach!

Sprawdź nas także na Facebooku

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook