Idealna Figura i rentowny biznes!

03 wrz 2020
artykuł partnerski

Studio Figura - ta sieć gabinetów jest popularna nie tylko wśród klientek, chcących zgubić zbędne kilogramy, ale także osób szukających rentownego biznesu. O fenomenie tej firmy opowiedziała Aneta Wolczyńska - dyrektor ds. rozwoju marki Studio Figura.

***

Pani Aneto, franczyzowe media obiegła informacja o kolejnych, planowanych nowych punktach Studio Figura. Pandemia nie dotknęła Państwa branży?

Nie mogę powiedzieć, że pandemia nie dotknęła naszej branży, gdyż nasze gabinety były objęte lockdownem. Wszystkie nasze studia działają w pełni od 18 maja. Owszem, nadal otwieramy nowe gabinety jak i kontraktujemy kolejne lokalizacje które swoje Wielkie Otwarcia będą organizować za około 2-3 miesiące.

Zamknięcie naszych gabinetów w czasie ogólnokrajowej kwarantanny, przyczyniło się do znacznego wzrostu zainteresowania naszymi usługami. Zdawaliśmy sobie doskonale sprawę, że kobiety nas potrzebują i chcą jak najszybciej wrócić do ćwiczeń, potrzebowaliśmy na to jedynie namacalnych dowodów. Dlatego w czasie pandemii przeprowadziliśmy 11 tysięcy ankiet wśród klientek Studio Figura, aby sprawdzić jak one radzą sobie z izolacją. Tak jak podejrzewaliśmy, nasze klientki odczuły znaczny spadek motywacji, a ich ciągłe przebywanie w domu przerodziło się niestety w dodatkowe kilogramy. Średnio, każda z nich przytyła od około 3 do 7 kg. Powyższe ankiety były nam niezbędne jako niezbity argument na konieczność powrotu naszej branży do działania. Wszystkie zebrane przez nas wypowiedzi kobiet, udostępniliśmy pani Minister Rozwoju Jadwidze Emilewicz. Udało nam się w Poznaniu spotkać z jej zastępcą a z samą wicepremier porozmawiać przy pomocy videokonferencji i omówić konkretne działania mające na celu jak najszybsze odmrożenie. Tym samym udowodniliśmy, że duży zawsze może więcej, a my jako ogromna sieć 300 gabinetów Partnerskich mamy realny wpływ na działanie branży.

Studio Figura na videokonferencji z Minister Rzowoju

Czyli wszystko wróciło do normy? Studia pod Państwa szyldem działają normalnie?

Oczywiście klientek Studio Figura nie trzeba było namawiać do powrotu do regularnych ćwiczeń, wręcz nie mogły się doczekać, aż ponownie otworzymy drzwi naszych gabinetów. Z danych uzyskanych od naszych Właścicielek wiemy, że wyniki czerwcowe i lipcowe były lepsze od najlepszego miesiąca zeszłego roku, co w efekcie pozwoliło wygenerować dużo większe zyski naszym Partnerom. W czasie lockdownu, jako Centrala firmy nie przestaliśmy pracować ani na chwilę. Nasi Partnerzy codziennie mogli liczyć na nasze wsparcie, uczestniczyć w szkoleniach online z kosmetologii, dietetyki, marketingu, sprzedaży oraz obsługi klienta. Wspieraliśmy również naszych Partnerów w sprzedaży zdalnej kosmetyków i suplementów, co pozwoliło im wygenerować dodatkowe przychody podczas kwarantanny.

A jak z zainteresowaniem klientów? Chętnie przychodzą do gabinetów? Przecież zagrożenie koronawirusem jest nadal możliwe.

Tak jak wspomniałam, nasi Partnerzy osiągają teraz rekordową sprzedaż usług i produktów, pomimo, iż żyjemy z pandemią w tle. Myślę, że jest to kwestia zaufania, jakim darzą nas klientki. Jeszcze przed ogłoszeniem kwarantanny, nasi Partnerzy na co dzień dbali o komfort i zdrowie klientek. Oczywiście, jako franczyzodawca, opracowaliśmy procedury działania dla naszych jednostek w nowej rzeczywistości, jednak nie ma znacznej różnicy w funkcjonowaniu gabinetów przed, a w trakcie pandemii. Urządzenia w gabinetach są umiejscowione w odległości 2 metrów od siebie i dokładnie dezynfekowane po każdej klientce. Personel w studiach pracuje w maseczkach/przyłbicach oraz w rękawiczkach, a płyny do dezynfekcji dłoni znajdują się w każdym pomieszczeniu. Klientki gabinetów również mają obowiązek zakrywania ust i nosa, a dodatkowo przed każdą wizytą podpisują się pod krótką ankietą dotyczącą ich stanu zdrowia jak i kontaktów z osobami zarażonymi czy przebywającymi poza granicami kraju. Wszystkie powyższe działania sprawiają, że zarówno pracownicy jak i klientki w Studio Figura czują się po prostu bezpiecznie.

Franczyza, którą Państwo proponujecie jak widać zyskuje na popularności nawet w czasach pandemii. W czym tkwi w fenomen Studia Figura?

Fenomen tkwi przede wszystkim w kompleksowej obsłudze klientki. Żaden inny koncept nie oferuje w jednym miejscu skutecznej diety, indywidualnego programu treningowo-zabiegowego, jak i tak szerokiej oferty z zakresu medycyny estetycznej. Jednak najważniejsze jest to, że logo Studio Figura oparte jest na efektach kilkudziesięciu tysięcy kobiet, które zostawiły u nas swoje nadprogramowe kilogramy czy obwody. Każda klientka studia otrzymuje w gabinecie gwarancje osiągnięcia swojego celu, na co nasi Partnerzy dostają gotową receptę na szkoleniach. Studia Figura to miejsca tylko dla kobiet, co również nie jest bez znaczenia dla naszych klientek. Wiemy, że cenią sobie to jak swobodnie czują się w studiach, kameralna atmosfera ma również pozytywny wpływ na cały proces odchudzania.

Czy ten biznes jest dla każdego? Kto może zostać Państwa franczyzobiorcą?

Większość naszych franczyzobiorców to mimo wszystko kobiety. Jednak absolutnie nie dyskryminujemy jako inwestorów mężczyzn, których z roku na rok jest z nami coraz więcej. Nie wymagamy od przyszłych Partnerów doświadczenia czy wykształcenia kierunkowego, ponieważ zapewniamy wszystkim naszym Partnerom obszerne szkolenia uprawniające do prowadzenia tego typu biznesu. Jako firma franczyzowa ponownie otrzymaliśmy Akredytacje jako Instytucja Szkoleniowa, na okres 3 kolejnych lat. Studio Figura może otworzyć zarówno osoba, która już wcześniej prowadziła swój biznes, jak i zupełnie nowe działalności gospodarcze. Również forma prawna jaką przybierze nasz Partner, jest dla nas dowolna, współpracujemy ze spółkami, jednak mimo wszystko najczęściej są to jednoosobowe firmy.

A jak wygląda kwestia związana z adaptacją lokalu? Jakiej powinien być wielkości?

Lokal pod gabinet Studio Figura powinien mieć minimum 100 metrów 2, jest to powierzchnia niezbędna aby zmieścić 12 urządzeń, których jesteśmy producentem. Jednak najczęściej polecamy, aby nasi Partnerzy, myśląc o przyszłości i rozwoju swojego biznesu rozglądali się za lokalami o wielkości 120-180 m2. Właścicielki i Właściciele, decydują się na rozszerzenie oferty swojego gabinetu o nowe technologie/urządzenia/ usługi po około 6 miesiącach od otwarcia studio.

Partnerzy otrzymują od nas wsparcie przy adaptacji lokalu w formie projektu jego aranżacji w trójwymiarze. Co ważne, to nasi franczyzobiorcy decydują o wyglądzie swoich studiów, o designie, kolorystyce czy wyposażeniu. Każdy z 300 gabinetów partnerskich, wygląda zupełnie inaczej, choć każdy z nich jest bardzo ekskluzywny i kobiecy.

Nieodłącznym elementem każdego biznesu są kwestie finansowe. Ile na gabinecie pod szyldem Studio Figura można zarobić?

Znamy nasz biznes od podszewki, ale i utrzymujemy stały kontakt z naszymi franczyzobiorcami. Dzięki temu wiemy, że średni zysk z gabinetu wyposażonego w 10 stacji zabiegowo- treningowych i przynajmniej w dwa urządzenia do kosmetologii, generuje miesięczne zyski na poziomie 10-30 tys. zł na czysto.

 

 

 

 

- Jeszcze na długo przed ponownym otwarciem studiów, jako franczyzodawca, opracowaliśmy procedury funkcjonowania naszych jednostek w nowej rzeczywistości. Urządzenia w gabinetach są umiejscowione w odległości dwóch metrów od siebie i dokładnie dezynfekowane po każdej klientce - mówi Aneta Wolczyńska, dyrektor ds. rozwoju marki Studio Figura.

 

 

STUDIO FIGURA

Sieć gabinetów modelowania sylwetki.

Lokal: 100-180 m2
Przychody miesięczne: 35-60 tys. zł
Dochód miesięczny: 10-35 tys. zł

 

 

 

 

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook