Ile kosztuje franczyza 5.10.15.?

27 maj 2021

Ile kosztuje franczyza 5.10.15.? To pytanie zadaliśmy kolejnej znanej sieci. Sprawdźmy jakie koszty potrzebne są do otwarcia placówki partnerskiej pod tym szyldem!

Ile kosztuje franczyza 5.10.15. ? Poniżej przedstawiamy odpowiedź tej firmy:

System franczyzowy marki 5.10.15. na tle innych wyróżnia się relatywnie niskim progiem rozpoczęcia współpracy. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam na stworzenie systemu w formacie agencyjnym przyjaznym dla naszych Partnerów.

Franczyzobiorca uiszcza opłatę licencyjną w wysokości 15 000 zł płatną jednorazowo (lub w ratach) w skład, której wchodzą min.: licencja na używanie znaku towarowego, know-how prowadzenia sklepu marki. Własny sklep pod szyldem 5.10.15. można otworzyć już od 29 990 zł - oferta ta dotyczy sklepów o pow. do 70 m2 z jedną standardową witryną. W skład wskazanej kwoty wchodzi wyposażenie zgodne ze standardami marki, a także niezbędny sprzęt informatyczny i fiskalny. Ponadto 5.10.15. zapewnia Partnerowi pełne wsparcie przed otwarciem sklepu oraz przez cały okres współpracy, podczas którego oferuje również kompleksowe szkolenia sprzedażowe, obsługi systemu i VM dla pracowników sklepu.

Istotne jest to, że franczyzobiorca nie inwestuje w towar - pracuje na produktach sieci, ale to ona je finansuje i tym samym ponosi koszty przecen, kiedy nadchodzi czas wyprzedaży. Jest to bardzo dobrze przyjmowane nie tylko przez rynek, ale także zapewnia partnerowi pracę pod szyldem rozpoznawalnej marki. Takie rozwiązanie umożliwia pełne zaangażowanie centralnych narzędzi analitycznych, natychmiastową reakcję całej sieci. Wśród comiesięcznych wydatków jaki musi ponosić Partner należy wymienić koszty pracownicze oraz te wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej, czyli m.in. księgowość czy rozliczenia podatkowe.

Partner w ramach współpracy z marką otrzymuje wynagrodzenie w postaci prowizji od sprzedanych produktów. Koncept marki 5.10.15. zakłada oferowanie szerokiej gamy produktów dla dzieci i młodzieży w bardzo atrakcyjnych progach cenowych. Dynamiczne akcje promocyjne spotykają się z dobrym odbiorem, co jest szczególnie ważne dla klientów brandu.

Dzieci będą się rodziły zawsze, więc zapotrzebowanie na produkty dziecięce nie ustanie, dlatego jest to branża stabilna. 5.10.15. jest doświadczoną, rozumiejącą biznes marką, której ufają ludzie od ponad ćwierć wieku. Niewiele marek na rynku ma takie doświadczenie. Tempo nowych otwarć pomimo niesparzającym czasom pandemii potwierdza, że formuła franczyzowa marki 5.10.15. cieszy się zaufaniem wśród franczyzobiorców, co potwierdza fakt, że niejednokrotnie z jednym franczyzobiorcą są otwierane 2-3 lub więcej sklepów w ciągu kilku lat jego działalności.

***

Cykl "Ile kosztuje franczyza..." to odpowiedź na liczne zapytania czytelników. Pytamy znane sieci o koszt wejścia w ich biznes. Inwestycja to nie jedyny aspekt, na który warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji. Wielu ekspertów podkreśla, że koszty nie powinny być weryfikowane z perspektywy - "tanie oznacza dobre" i na odwrót. Niemniej dla wielu osób, zastanawiających się nad franczyzą, koszty są elementem ważnym. To one często weryfikują ostateczną decyzję. Zainteresowani franczyzą szukają informacji na temat kwot, jakie będą musieli przeznaczyć na zakup licencji i pokrycie dodatkowych kosztów związanych z prowadzeniem biznesu.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook