Ile kosztuje franczyza Bike Cafe?

20 kw. 2021

Ile kosztuje franczyza Bike Cafe? To pytanie zadaliśmy kolejnej znanej sieci. Sprawdźmy jakie koszty generuje inwestycja w kawiarnię na kołach!

Przeczytaj także:

Ile kosztuje franczyza Bike Cafe? Poniżej publikujemy odpowiedź, którą otrzymaliśmy od sieci:

Inwestycja w kawiarnię rowerową Bike Cafe to koszt, w zależności od typu roweru od 46.900 zł netto do 69.900 zł netto. W przypadku finansowania poprzez leasing, wkład własny może wynieść zaledwie 10% tej wartości. Jest to cena za w pełni wyposażoną kawiarnię rowerową, kilkudniowe szkolenie oraz wsparcie franczyzobiorcy. W przeciwieństwie do wielu franczyz nie trzeba posiadać lokalu, ponieważ punkt jest mobilny i lokalizacją jego działania jest najczęściej miejsce dzierżawione. Ze względu na mały metraż punktu, koszt ten zazwyczaj nie przekracza kilkuset złotych miesięcznie. Trzeba natomiast posiadać lub wynająć garaż/magazyn w którym kawiarnia rowerowa będzie składowana poza godzinami serwisu. Dodatkowe koszty organizacyjne związane z adaptacją garażu/magazynu oraz zakupem urządzenia fiskalnego to koszt wahający się zazwyczaj między 2000 a 6000 złotych.

Konstruując model prowizji franczyzowej, postawiliśmy przede wszystkim na elastyczność i interes franczyzobiorcy – w myśl idei, że płacisz tylko wtedy, gdy zarabiasz. Wysokość prowizji jest zależna od ilości zamówionych od franczyzodawcy ziaren kawy. Zatem jeśli Twoja sprzedaż kawy będzie wysoka, prowizja sieci również się zwiększy, natomiast jeśli ze względu na dużą sezonowość lokalizacji przez jakiś czas nie działasz wcale – nie zapłacisz żadnej prowizji franczyzowej.

Ze względu na specyfikę biznesu stałą opłatą jest natomiast opłata serwisowa, w ramach której świadczymy całodobowo dostępną telefoniczną linię serwisową, pokrywamy koszty wyjazdów serwisantów oraz przeprowadzamy bez dodatkowych opłat cykliczne przeglądy kawiarni rowerowych podczas których wymieniany jest pakiet części. W pierwszym roku w ramach gwarancji usługi serwisowe są bezpłatne. Opłata ta obowiązuje zatem dopiero od 13. miesiąca współpracy.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook