Ile kosztuje franczyza DaGrasso?

18 mar 2021
foto: materiał ilustracyjny unsplash

Ile kosztuje franczyza DaGrasso? To pytanie zadaliśmy kolejnej znanej sieci. Gastronomia to jedna z branż, która najchętniej wybierana jest w opcji franczyzowej. Sprawdźmy jakie koszty generuje inwestycja w pizzerie pod znanym szyldem!

Przeczytaj także:

Poniżej publikujemy odpowiedź Magdaleny Parfianowicz - Kierownika Działu Placówek DaGrasso

(materiał zredagownany)

Naszą ofertę kierujemy do wszystkich osób, które pragną rozpocząć biznes gastronomiczny na własny rachunek lub myślą o rozszerzeniu już istniejącej działalności o kolejne gałęzie biznesu. Doświadczenie gastronomiczne nie jest wymagane! Najchętniej wybierany model lokalu w sieci DaGrasso, to lokale z salą konsumpcyjną, realizujące zamówienia na wynos oraz dowóz. Sprzedaż w kanale delivery stanowi nawet 80% wszystkich zamówień.

Wariant z salą konsumpcyjną najlepiej sprawdza się w mniejszych miejscowościach (20 - 60 tyś mieszkańców). Minimalna powierzchnia lokalu powinna wynosić ok 100m2.  Myśląc o inwestycji w lokal z salą sprzedażową należy przygotować się na koszty w granicach 150 -250 tys zł.

Ile kosztuje franczyza DaGrasso?

Drugim wariantem lokalu DaGrasso, to lokale typu Ekspres - tylko ze sprzedażą na wynos oraz dowóz, które najlepiej sprawdzają się na dużych osiedlach większych miast. W tym przypadku minimalna wielkość lokalu to 60 m2, a koszt inwestycji zakładamy od 80 do 120 tyś netto. Zwrot z inwestycji jest bardzo indywidualną sprawą i zależy m.in. od takich czynników: lokalizacja, potencjał rozwoju strefy dostaw, zaangażowanie franczyzobiorcy. Niezależnie od wybranego wariantu opłata licencyjna wynosi 12 tyś zł netto - pokrywa pełną analizę potencjału lokalizacji, projekt technologiczny, szkolenia operacyjne trwające od 12 do 14 dni oraz dedykowane wsparcie marketingowe na otwarcie lokalu.

W trakcie współpracy franczyzobiorca co miesiąc przekazuje na rzecz franczyzodawcy stałą kwotę z tytułu opłaty franczyzowej, która nie jest uzależniona od obrotu lokalu, natomiast jej wysokość zależy od wyboru pakietu menu. W wariancie z pakietem podstawowym wynosi 1446 zł netto miesięcznie, w wariancie z maksymalną opcją pakietową 2246zł netto miesięcznie. Dodatkowo każdy lokal przekazuje na wspólne działania marketingowe ok 1200 zł netto miesięcznie.

Na jakie jeszcze wsparcie mogą liczyć franczyzobiorcy?

Rozwiązania e-commerce (strona www.dagrasso.pl do realizacji zamówień online, aplikacja mobilna, sklep dla franczyzobiorcy); Social Media (prowadzone przy współpracy z Centralą); Wsparcie operacyjne dedykowanego Opiekuna Regionu Zakupy Centralne (zadbamy o każdy aspekt funkcjonowania lokalu); Dodatkowe szkolenia dla franczyzobiorcy i jego zespołu (techniki sprzedaży i obsługi klienta, zarządzanie biznesem (foodcost, koszty pracownicze, koszty operacyjne); Dodatkowe działania marketingowe uszyte na miarę potrzeb każdego lokalu.

***

Przeczytaj także:

ile kosztuje franczyza Żabki

Ile kosztuje franczyza Żabki?

 

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook