Ile kosztuje franczyza Pizza Hut?

25 lut 2021
źródło/foto: materiały prasowe

Ile kosztuje franczyza Pizza Hut? To pytanie zadaliśmy kolejnej znanej sieci franczyzowej. Odpowiedzi udzielił nam Jarek Orłowski – Dyrektor Operacyjny Pizza Hut na rynek polski.

Ile zatem kosztuje franczyza Pizza Hut

Planując otwarcie restauracji Pizza Hut w systemie franczyzowym należy przygotować się na inwestycję, której wartość zaczyna się od sześciuset tysięcy złotych. Kwota ta pokrywa wstępną opłatę licencyjną, pełną analizę potencjału lokalizacji zarówno pod kątem warunków technicznych jak i potencjału sprzedażowego (jeżeli franczyzobiorca nie posiada lokalu także jego poszukiwanie na rynku), zaprojektowanie restauracji, jej budowę i kompleksowe wyposażenie. Pizza Hut jako franczyzodawca oferuje także przeszkolenie kadry kierowniczej i załogi. Dodatkowym wsparciem jest lokalna kampania marketingowa, integracja z naszymi rozwiązaniami e-commerce (strona internetowa, aplikacja mobilna, zarządzanie flotą dostawców), a także wsparcie w przygotowaniach do otwarcia i przez pierwsze tygodnie pomoc w zarządzaniu operacyjnym restauracji.

Wszystkie te wymienione aktywności spełniają wysokie standardy marki Pizza Hut i firmy AmRest, która działa w 25 krajach, w Polsce zarządza sieciami KFC, Burger King i Starbucks, w Europie Zachodniej firma zarządza dodatkowo rozpoznawalnymi markami własnymi m.in. Sushi Shop, La Tagliatella. W sumie firma jest operatorem ponad 2300 restauracji i kawiarni własnych i franczyzowych.

W trakcie trwania współpracy restauracja franczyzowa przekazuje co miesiąc kwotę 6% od obrotu netto tytułem opłaty franczyzowej oraz dodatkowo 6% opłaty marketingowej. Restauracje franczyzowe otrzymują wsparcie na takim samym poziomie jak restauracje własne.

Naszym partnerem mogą zostać zarówno osoby zainteresowane jedną lokalizacją jak i kilkoma, a doświadczenie w gastronomii nie jest wymagane. Zwrot z inwestycji jest bardzo indywidualną sprawą i zależy m.in. od takich czynników: lokalizacja, miasto, potencjał rozwoju strefy dostaw, zaangażowanie franczyzobiorcy. Każda inwestycja jest poprzedzona dokładną analizą, łączącą wiedzę kandydata z naszym dwudziestosiedmioletnim doświadczaniem w branży gastronomicznej.

W 2021 roku przygotowaliśmy ofertę specjalną dzięki której franczyzobiorcy, którzy otworzą swoje restauracje w tym roku mogą zyskać do dwustu tysięcy złotych zwrotu z zainwestowanej kwoty. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu poprzez naszą stronę: https://franczyza.pizzahut.pl/

***

Przeczytaj także:

Ile kosztuje franczyza Koku Sushi?

Ile kosztuje franczyza Koku Sushi?

Franczyza INFO zaprasza na cykl sond: "Ile kosztuje franczyza XYZ?".  Skąd pomysł na taki temat? Przede wszystkim dlatego, że statystyczny franczyzobiorca, który szuka pomysłu na biznes, głównie skupia się na kwestiach finansowych. Okazuje się, że cena to istotny, a nawet najważniejszy element wejścia we franczyzę dla przedsiębiorców. 

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook