Ile kosztuje franczyza SO! COFFEE?

30 lis 2021
źródło: materiały prasowe
foto: So! Coffee!

Ile kosztuje franczyza SO! COFFEE? To pytanie zadaliśmy kolejnej znanej sieci. Sprawdzamy jakie koszty generuje inwestycja w kawiarnię pod tym szyldem!

Opłaty związane z franczyzą tej znanej sieci kawiarni, zostały podzielone na trzy kategorie. Po pierwsze, franczyzobiorca powinien przygotować się na opłatę wstępną oraz koszty związane z samą inwestycję w lokal. Dodatkowo zobligowany jest do uiszczania opłat miesięcznych.

Ile zatem kosztuje franczyza SO! COFFEE ? Poniżej publikujemy odpowiedź, którą otrzymaliśmy od tej firmy:

  • Opłata wstępna: 30 000 PLN netto – w tej opłacie są projekty: technologiczny, architektoniczny, 28 dniowe szkolenie dla załogi i Franczyzobiorcy wraz z zakwaterowaniem, koszty materiałów marketingowych na otwarcie i pierwszy rok działalności, system HACCP) – wszystkie koszty, które trzeba ponieść przed otwarciem lokalu.
  • Opłata miesięczna: 5% sprzedaży netto, minimum 2 000 PLN netto – jest to jedyna opłata jaką pobieramy, nie pobieramy dodatkowych opłat marketingowych itp.
  • Inwestycja w lokal: technologia, meble i wyposażenie to koszt około 250 000 PLN netto (i w tym przypadku większość tej kwoty można finansować leasingiem, jeżeli oczywiście Franczyzobiorca posiada zdolność kredytową), do tego dochodzą koszty budowlane, których na tym etapie nie da się określić, ponieważ zależą od stanu lokalu i koniecznych do przeprowadzenia prac budowlano instalacyjnych – w przypadku lokalu 85 m2 to około 2600 PLN netto/m2.

Na stronie internetowej SO! COFFEE znajdziemy także informacje, że koncepcja kawiarni pod tym szyldem, umożliwia współpracę w 2 formatach, tj. wyspie handlowej lub formule standardowego lokalu. Optymalna wielkość lokalu to 70 metrów kwadratowych (w przypadku wyspy ta wielkość oscyluje w granicach 40 metrów kwadratowych).

SO! COFFEE to jedna z największych ogólnopolskich sieci kawiarni, która działa od 2012 roku. Lokale tej sieci znajdują się na lotniskach, w centrach handlowych i na ulicach.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook