Ile kosztuje franczyza Żabki?

14 mar 2021

Ile kosztuje franczyza Żabki? To pytanie zadaliśmy kolejnej znanej sieci. Franczyza Żabki to jedna z najczęściej wyszukiwanych propozycji biznesu, które potencjalni przedsiębiorcy wpisują w sieci. Odpowiedzi na pytanie dotyczące inwestycji w sklep pod szyldem Żabka, udzieliło nam biuro prasowe tej sieci.

Przeczytaj także: Ile kosztuje franczyza Koku Sushi?

Ile zatem kosztuje franczyza Żabki?

Inwestycja jaką ponoszą nowi franczyzobiorcy Żabki, rozpoczynając swoją działalności, to 5 tys. zł. Kwota ta przeznaczona jest m.in. na zakup kasy fiskalnej, koncesji oraz produktów regionalnych wzbogacających ofertę sklepu. W zamian sieć gwarantuje gotowy do prowadzenia, umeblowany i zatowarowany sklep, w dostosowanej i wynajętej przez nas lokalizacji, którego wartość sięga blisko 300 tys. zł, oraz całe zaplecze techniczne, marketingowe i know-how. Wśród comiesięcznych wydatków, jakie ponosi franczyzobiorca, wymienić należy koszty pracownicze oraz te wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej, czyli m.in. księgowość czy rozliczenia podatkowe.

***

Żabka to jedna z najpopularniejszych sieci w Polsce. Pod jej szyldem funkcjonuje ponad 7000 placówek franczyzowych, prowadzonych przez 5600 przedsiębiorców. Sieć otwiera sklepy zarówno w większych, jak i małych miastach. W najnowszej ofercie Żabki, potencjalny franczyzobiorca znajdzie między innymi gwarancję przychodu podstawowego w wysokości 16 tysięcy złotych, przez pierwszy rok prowadzenia sklepu oraz możliwość korzystania z innowacyjnych narzędzi.

Franczyza INFO zaprasza na cykl sond: "Ile kosztuje franczyza XYZ?".  Skąd pomysł na taki temat? Przede wszystkim dlatego, że statystyczny franczyzobiorca, który szuka pomysłu na biznes, głównie skupia się na kwestiach finansowych. Okazuje się, że cena to istotny, a nawet najważniejszy element wejścia we franczyzę dla przedsiębiorców. 

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook