Jak McDonald's Polska radzi sobie z koronawirusem?

16 maj 2020
źródło: Rzeczpospolita.pl

O wsparciu McDonald's Polska publikowaliśmy oddzielną sondę. Teraz przekazujemy jak radzi sobie sieć, po kilku tygodniach funkcjonowania w tym nadzwyczajnym czasie. 

 O trudnościach, z jakimi mierzy się sieć i jak wspiera swoich partnerów biznesowych McDonald's podczas pandemii, opowiadał w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Adam Pieńkowski, prezes McDonald’s Polska.

Prezes sieci w rozmowie z "Rzeczpospolitą" wskazał, że w Polsce 99 procent restauracji prowadzonych przez franczyzobiorców jest nadal otwarta i funkcjonuje. Dodał również, że małe i średnie przedsiębiorstwa to większość franczyzobiorców tej globalnej sieci. I że nie trzeba patrzeć na McDonald's jak na jakąś globalną markę, ale w perspektywie koronawirusa zwrócić uwagę, że często restauracje pod "złotym szyldem" prowadzone są przez małe polskie firmy.

Sieć wspomaga franczyzobiorców przede wszystkim ekspertyzą biznesową i prawną. Pomaga  w uzyskaniu przysługującej im pomocy w ramach rządowych tarcz antykryzysowych. Sieć stara się także rozkładać płatności, lub w niektórych przypadkach je umarzać, aby umożliwić franczyzobiorcom funkcjonowanie. Podobne zasady firma stara się stosować w stosunku do dostawców, którzy w większości to polscy przedsiębiorcy.

Sytuacja dotyka każdej z organizacji franczyzowych, a w szczególności tych z restauracjami zlokalizowanymi w centrach handlowych – tłumaczy Adam Pieńkowski i wskazuje, że w tej chwili sieć rozmawia z centrami handlowymi. - Odbudowujemy sprzedaż, jesteśmy w kontakcie z centrami handlowymi, rozmawiamy o kosztach prowadzenia biznesu. I to są bardzo ciężkie rozmowy. Obecna sytuacja, bez otwartych food-courtów i sal jadalnych, powoduje, że sprzedaż nie jest taka, do jakiej byliśmy przyzwyczajeni. Ale jest i powoli się odbudowuje – Adam Pieńkowski, prezes McDonald’s Polska.

Komunikat o wsparciu dla franczyzobiorców sieci McDonald's specjalnie dla Portalu Franczyza INFO można przeczytać tutaj.

***

Polecamy także

WYWIAD z gigantem franczyzy - McDonald's Polska!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook