Jak można zarabiać na zimie?

22 wrz 2020

Statystyczny Polak obawia się zakładania biznesu w porze jesienno- zimowej. Od lat ten okres uważany jest za nieatrakcyjny i nieodpowiedni na zakładanie nowych firm. Mówi się także, że przedsiębiorczość Polaków zapada w zimowy sen i budzi się dopiero na wiosnę. Takie myślenie może okazać się jednak błędne. Jest wiele biznesów, które właśnie w tym czasie cieszą się największą popularnością. A z uwagi na ten biznesowy stereotyp, zimowy biznes może okazać się bardziej konkurencyjny. W takim razie, jak zarabiać na zimie?

Co więc można robić zimą i do tego zarabiać?

1. Solarium

Zmiana czasu, brak słońca i dłuższe wieczory to najczęściej wymieniane powody, dla których chętnie odwiedzane są solaria. Nie wynika to tylko z potrzeby bycia atrakcyjnym, czy chęci utrzymania wakacyjnej opalenizny przez cały rok. W wielu przypadkach piękny brąz jest tylko efektem ubocznym jakiejś terapii. Częste korzystanie z solarium w tym czasie wynika również z potrzeb "ducha"  i dobrego samopoczucia.

2. Opalanie natryskowe

To kolejny coraz częściej wybierany sposób na zdrową i szybką opaleniznę zimą. Usługa ta jest coraz bardziej popularna wśród przeciwników sztucznego słońca - solarium. Nie dostarcza witaminy D, ale może zagwarantować brązową opaleniznę w kilka godzin. W sezonie jesienno-zimowym to również często wybierana forma "poprawy" wyglądu. Szczególny wzrost zainteresowania tą usługą, zauważa się przed andrzejkami, Świętami Bożego Narodzenia i długim okresem karnawałowym - poprzedzonym Sylwestrem.

3. Wulkanizacja

"Zima zaskoczyła Polaków" - to chyba najpopularniejszy tytuł w grudniowych numerach gazet. Jak co roku, Polacy wiedzą, że zbliża się zima, ale zmianę opon "mają czas". Następnie "na gwałt" poszukują punktów wulkanizacyjnych, których jak się okazuje, nie jest tak dużo. A oczekiwanie w kolejce na zmianę opon niejednego potrafi zaskoczyć.

4. Przyczepa z ciepłym jedzeniem

Kebaby, kołacze, zapiekanki, pączki czy hot-dogi, to pożądane ciepłe przekąski, które bardzo dobrze sprzedają się w zimowych kurortach. Stacje narciarskie, uzdrowiska, górskie miejscowości to dobre miejsca na sezonową budkę z ciepłym jedzeniem.

5. Herbaciany sklep

Aromatyczne herbaty najszybciej sprzedają się w długie, zimowe wieczory. Sezon jesienno- zimowy, to idealny czas na herbatę. Dodatkowo ilość zbliżających się zimowych świąt, sprzyja sprzedaży herbacianych pudełek, w postaci pięknych upominków. Herbaty można sprzedawać zarówno w formie stacjonarnej, jak i online.

6.Studio tatuażu

Każdy dobry tatuażysta powie, że najlepszy czas na robienie tatuażu to zima. Tatuażu nie można bowiem opalać i wystawiać na promienie słoneczne. Musi być on również przez jakiś czas osłonięty specjalnym opatrunkiem, który zazwyczaj utrudnia funkcjonowanie w upalne dni. Z uwagi na to, że w lecie skóra się bardziej poci, rekonwalescencja po takim "zabiegu" może być zdecydowanie dłuższa, niż zimą.

Zimowy biznes może być świetnym początkiem na całoroczne prowadzenie własnej firmy. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na sezonowy biznes, to po jego zakończeniu możesz zawsze zawiesić działalność gospodarczą. Dzięki temu nie poniesiesz w tym czasie dodatkowych kosztów, m.in. składek na ZUS, czy deklaracji VAT. Dodatkowo w dowolnej chwili będziesz mógł ją wznowić i rozpocząć ponowne zarabianie pieniędzy.

***

Polecamy także:

https://franczyzainfo.pl/jaki-biznes-zarobi-na-swiatowej-pandemii/

Jaki biznes zarobi na światowej pandemii?

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook