Jak zarabiać i czuć satysfakcję z własnego biznesu?

12 maj 2021

Jak zarabiać i jeszcze do tego być zadowolonym z tego co się robi? To pytanie zadaje sobie niejeden/ niejedna z nas. Zazwyczaj dobre zarobki kojarzą się z pracą w godzinach nadliczbowych, ciągłym rozwojem i presją. Ile znasz osób, które duszą się w korpo i to tylko dlatego, że uważają, że TAM zarobią dobre pieniądze? Być może sam/a należysz do takich osób? Mówi się, że pracę należy kochać. A to co sprawia nam przyjemność będzie ostatecznie dawać nie tylko satysfakcję, ale także kasę! Jak to zrobić? Jak sprawić, by zarabiać na tym co się kocha?

Przeczytaj także: Jak zarobić milion?

1. Pomyśl...

Twój pomysł na biznes nie musi być górnolotny. Ale ma być dla Ciebie przyjemnością. Pamiętaj, że to co lubimy i w czym jesteśmy dobrzy, zwiększa nasze szanse na sukces finansowy. A przecież o taki sukces w biznesie chodzi. Nie możemy całe życie kierować się lękiem, obawą przed porażką czy stratą.

2. Myślisz, ale nie możesz wymyśleć co tak naprawdę lubisz robić?

  • Wróć pamięcią do dzieciństwa. To pierwszy krok, który może Ci pomóc w znalezieniu odpowiedniego biznesu lub przynajmniej wyznaczy Ci branżę, w której mógłbyś działać. Teraz czytasz ten tekst i zapewne mówisz: co oni piszą? Jakie dziecięce fantazje mogę spełnić mając 30-40 lat? Przecież jak byłam mała, to chciałam być księżniczką. Pamiętaj, że w tym powrocie do dziecięcych lat nie chodzi o to, aby realizować marzenie, tylko sprawdzić co było Twoim pragnieniem. Marzyłaś o byciu projektantką mody? Czyli chciałaś być sławna, chciałaś przekazywać emocje widzom, chciałaś tworzyć. Jeśli nadal "ciągnie" Cię do tego, to dlaczego nie chcesz realizować się w branży modowej? Niektórzy powiedzą, że praca w sklepie po studiach uwłacza. Skąd takie stereotypowe myślenie? Lepiej jest prowadzić świetny sklep z ubraniami, doradzać klientom, spełniać się każdego dnia, szukać nowinek modowych, czy nadal klikać w excelu, którego nie znosisz?
  • Poszukaj swojego talentu. Pamiętaj, każdy z nas ma swoje talenty, za które ktoś będzie chciał kiedyś zapłacić. Możesz dobrze gotować, sprzątać, robić dekoracje lub świetnie liczyć.
  • Weź kartkę i długopis. To element ważny dla osób, które mają kilka marzeń, talentów lub ciągle nie są zdecydowane. Napisz każdy pomysł na biznes, który przyszedł Ci do głowy. Przeanalizuj jego mocne i słabe strony. Pamiętaj, nie patrz na te propozycje z perspektywy "JA", ale klient. Pomyśl, który z opisanych biznesów zaspokoi potrzeby ludzi.

3. Usuń ze swojego słownika słowa: ALE, PRZECIEŻ, NIE UMIEM

Skoro czytasz ten tekst, to zapewne jesteś na etapie: chciałbym/chciałabym ale... Musisz przestać stawiać sobie takie poprzeczki! Oczywiście nie możesz też ślepo wierzyć, że założenie hodowli ślimaków przyniesie Ci miliony. Trzeba rozdzielać pomysły i wybierać te optymalne. Tylko konstruktywne opinie mogą sprawić, że w Twojej głowie mogą zapalić się czerwone lampki. Pamiętaj, że aby rozpocząć biznes, musisz uwierzyć w siebie! Nie ważne czy rozkręcisz coś swojego, zostaniesz agentem nieruchomości, czy otworzysz franczyzowy sklep. To TY musisz wierzyć w to, co chcesz robić i robić to, co kochasz. Dzięki temu, będzie Ci o wiele łatwiej przekonać innych do usług, które świadczysz!

Działaj!

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook