Jak zarabiać na korkach? - TOP 6 pomysłów na biznes edukacyjny

21 lip 2020

Branża edukacyjna to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów franczyzy w Polsce. Korzystają z niej przedsiębiorcy, którzy niekoniecznie "widzą się na etacie" w szkole a posiadają  wiedzę i umiejętności z tym związane. Z tego rodzaju pomysłu na biznes korzystają także osoby przedsiębiorcze, które poszukują rentownego sposobu na zarabianie.

Jakie franczyzy edukacyjne cieszą się popularnością?

  1. Programowanie, robotyka - to najbardziej pożądany kierunek w korepetycjach w ostatnich miesiącach. Powodzenie tego biznesu jednak zależny od wielu aspektów. Przede wszystkim od dobrego korepetytora oraz lokalizacji.
  2. Matematyka i przedmioty ścisłe - to kolejna opcja franczyzowego biznesu. W tym przypadku popularnością cieszą się zarówno franczyzy edukacyjne dla maluszków jak i dorosłych. Z uwagi na ogromną ofertę franczyzową warto zweryfikować, która z nich będzie najkorzystniejsza.
  3. Języki obce na czele z językiem angielskim, który cieszy się największą popularnością wśród słuchaczy. W tym segmencie znajdziemy wiele ciekawych, franczyzowych propozycji. Na rynku franczyzowym znajdziemy zarówno szkółki dla najmłodszych jak i dla dorosłych.
  4. Sport dla maluchów - to kolejna propozycja franczyz edukacyjnych. Popularnością w tej kategorii cieszą się franczyzy szkółek piłkarskich w przedziale różnych grup wiekowych.

Jak zarabiać na korkach? - TOP 6 pomysłów na biznes edukacyjny

  1. Korepetycje online - to kolejna z najczęściej pojawiających się franczyz edukacyjnych. W tej kategorii znajdziemy biznesy oferujące naukę różnych przedmiotów szkolnych. Plusem takiej formy spotkań jest możliwość prowadzenia zajęć niezależnie od miejsca oraz sytuacji. To również oszczędność czasu na dojazd zarówno dla korepetytora jak i ucznia. Takie koncepty idealnie sprawdzały się podczas obostrzeń związanych z Covid-19. Minusem tej formy pracy jest to, że nie każdy chce uczyć się przez komputer. Nie ma możliwości prowadzenia korepetycji ze wszystkich przedmiotów takich jak: nauka gry na instrumentach, czy uprawiania sportu. Ta opcja świetnie się sprawdza w prowadzeniu zajęć z języków obcych lub przedmiotów ścisłych.
  2. Franczyzy kreatywne - czyli wszelkie korepetycje z psychologami, coachami, których celem jest pobudzenie dzieci do pomysłowości, poprawa pracy mózgu, czy uwydatnienie umiejętności twórczych. Do tej grupy można również zaliczyć szkółki dobrych manier, czy szkoły savoir vivre.

Zaleta biznesu w branży edukacyjnej

Edukacja to jeden z odporniejszych biznesów. Dzięki zastosowaniu tymczasowych metod online jest w stanie przetrwać nawet krytyczny okres. Co więcej, badania pokazują, że Polacy coraz więcej wydają na edukację i rozwój osobisty oraz dbają o przyszłość zawodową swoich dzieci. Większość rodziców nie zamyka się jedynie na publicznym kształceniu i szuka ciekawych rozwiązań. Co sprawia, że biznesy edukacyjne stają się coraz bardziej popularne.  To biznes z przyszłością - nowe pokolenia będą potrzebować edukacji.

Dlaczego franczyza?

Franczyza to gotowy sposób na prowadzenie działalności gospodarczej pod znanym szyldem i wsparciem sieci. Dzięki niej nie tracisz czasu na zyskanie zaufania i rozpoznawalności. Co więcej nie musisz wcale posiadać umiejętności programowania czy być speakerem języka angielskiego. Zazwyczaj w zatrudnieniu specjalistów otrzymujesz pomoc. Ty musisz się zając prowadzeniem biznesu.

Franczyza edukacyjna to także idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą pracować na etacie jako nauczyciele lub idealne rozwiązanie dla pokolenia millenialsów, które dorabia na udzielaniu "korków" i myśli poważnie o stabilnej pracy.

Nie zapominajmy o tym, że edukacja to również rynek konkurencji, którą trudno "przebić" nie mając rozpoznawalności i marki.

***

Polecamy także:

A może "fit biznes"?

A może "fit biznes"?

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook