Jak zarabiać na ubezpieczeniach?

25 maj 2020

Zastanawiasz się nad firmą ubezpieczeniową? Może warto przeszukać Internet w celu znalezienia odpowiedniej placówki, w której istnieje możliwość nawiązania współpracy na zasadach franczyzy?

Dlaczego ubezpieczenia?

Rynek ubezpieczeń w Polsce jest stabilny i ciągle nieodkryty. Według raportu "Global Insurance Market Index Q4 2019", który opublikowany został przez Marsh wynika, że IV kwartał 2019 r. był  kolejnym, gdzie odnotowano wzrost cen ubezpieczeń. Podobną sytuację zauważono również w Polsce, gdzie liczba polis rosła w prawie wszystkich segmentach. Efektem tego były ilości wypłacanych sum odszkodowań - co oznacza, że Polacy ciągle chcą ubezpieczać siebie i swoje mienie, i uznają to nadal za ważną kwestię.

Do zainteresowania ubezpieczeniami przyczynia się również nasz klimat i zmieniająca się pogoda, która coraz częściej nas zaskakuje. Dlatego popularnością nadal cieszą się ubezpieczenia od wszelkich szkód.

Ostatnie miesiące na rynku ubezpieczeń mogły trochę "odstraszyć" potencjalnie zainteresowanych tym biznesem. Faktycznie praca zdalna, obawa przed "jutrem" mogły zniechęcić klientów. Niemniej już teraz można wywnioskować, że epidemia przyczyniła się do większego zainteresowania zakupem polis zdrowotnych oraz ubezpieczeń związanych ze stratą pracy.

Co daje Ci franczyza?

Jak pewnie zauważyłeś na ryku ubezpieczeniowym istnieje wiele wiodących firm, które prześcigają się w atrakcyjnych ofertach. Więc nie ma tak naprawdę możliwości, aby ich pokonać w jakichkolwiek klasyfikacjach. Franczyza może to jednak ułatwić. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie musisz rozpoczynać od zera. Przystępując do znanej sieci masz większe możliwości na to, aby więcej zarabiać. Na rynku istnieje wiele rentownych i znanych firm ubezpieczeniowych, które mogłyby się okazać Twoim potencjalnym franczyzodawcą. Dzięki ich know-how, marketingowi, a przede wszystkim znanej i rozpoznawalnej marce, jesteś w stanie szybciej pozyskać klienta.

Na co uważać?

Przede wszystkim uważaj na firmy, z którymi chciałbyś nawiązać współpracę. Wystarczy wpisać odpowiednie hasło, a otrzymasz miliony propozycji współpracy. Twoim zadaniem jest prześledzenie każdej oferty. Pamiętaj też, że cena nie zawsze idzie za jakością a jako potencjalny partner masz prawo do zadawania pytań. Dlatego tak ważne jest prześledzenie firm, które bierzesz pod uwagę.

***

Polecamy także:

Franczyza na błysk!

Franczyza na błysk!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook