Jak zarabiać na wakacjach?

10 cze 2021
źródło: materiały prasowe

Polacy, dokonując wyboru miejsca na upragniony urlop, zazwyczaj wybierają biura podróży. Niekiedy przeszukują także Internet, w celu znalezienia dobrej okazji. Posiłkują się także salonami, które są w stanie pokazać im szeroki wachlarz ofert. Szukają miejsc, gdzie w jednym miejscu porównają usługi i ceny różnych organizatorów wycieczek. Nie bez przyczyny biuro podróży to biznes, który może przynosić bardzo dobre dochody.

Jak zarabiać na wakacjach? Do jakiej marki można się przyłączyć? Sprawdzamy jaki biznes z branży turystycznej można prowadzić we franczyzie!

Coraz więcej firm z branży turystycznej oferuje współpracę partnerską. Są to m.in.:

(kolejność i wybór marek jest przypadkowa)
  • Travel Shops - ogólnopolska sieć biur podróży. Firma zaprasza do współpracy przedsiębiorców, którzy chcieliby prowadzić stacjonarne biuro podróży lub zostać wakacyjnym doradcą. Oferta mobilnego doradcy skierowana jest dla osób, które nie posiadają kapitału na nową inwestycję. Jest to tańsza opcja, niż oferta związana z franczyzą punktu stacjonarnego. Travel Shop kieruje swoją ofertę zarówno dla osób, które chcą założyć biuro, jak i właścicieli biur podróży.  Na stronie internetowej firmy nie ma jednak informacji dotyczących kwoty inwestycji.
  • Travelplanet.pl - to kolejna sieć, która rozwija swoje stacjonarne salony podróży we franczyzie. Na stronie internetowej marki nie znajdziemy jednak szczegółowych informacji, dotyczących wymagań związanych z tą inwestycją.
  • Wakacje.pl - sieć franczyzowych biur podróży, która istnieje na rynku od 1999 roku, a franczyzę rozwija od 2010 roku. Łączny koszt inwestycji we franczyzę wakacje.pl, to ok. 30 000 zł netto. Cena obejmuje całkowite wyposażenie lokalu oraz materiały marketingowe.
  • Fostertravel.pl - sieć biur podróży, które również oferują współpracę franczyzową zainteresowanym przedsiębiorcom. Na swojej stronie internetowej, firma informuje, że do otwarcia franczyzowego biura jest potrzebny lokal o powierzchni ok. 25-30 m2 z dobrym dojazdem, parkingiem najlepiej w centrum miasta, przy głównej ulicy handlowej lub w centrum handlowym, z dużą powierzchnią okna wystawowego (możliwość prezentacji ofert), z linią telefoniczną (w tym faks) oraz stałym łączem internetowym. Kolorystyka ścian, banerów reklamowych oraz kasetonów świetlnych jest jednolita we wszystkich oddziałach Fostertravel.pl, wykonanie pozostawiamy w gestii naszych partnerów nie narzucamy dostawców ale w razie potrzeby chętnie służymy pomocą. Szacujemy, że aranżacja lokalu: komputery, sprzęt biurowy, meble, elementy reklamowe to koszt ok. 15 000 PLN.
  • Traveliada.pl - to kolejna sieć biur podróży, pod której szyldem można prowadzić franczyzowy punkt. Na stronie marki czytamy, że podstawowe wymagania wobec franczyzobiorcy to prowadzenie działalności gospodarczej, posiadanie lokalu o powierzchni ok. 15-30 m2 z dobrym dojazdem, parkingiem najlepiej w centrum miasta, w centrum handlowym lub dużego osiedla, z dużą powierzchnią okna wystawowego umożliwiającego prezentację ofert. Lokal  powinien urządzony zgodnie z wytycznymi wizualnymi Traveliada.pl, posiadać 2 stanowiska sprzedaży oraz stałe łącze internetowe, telefon stacjonarny i fax. 

Dlaczego franczyza?

Jak zarabiać na wakacjach? Jeśli chcemy prowadzić własne biuro podróży, to najlepiej we franczyzie. Konkurencja na rynku sprzedaży wycieczek jest na tyle duża, że wystartowanie z biurem nieruchomości pod nieznanym szyldem może okazać się biznesową katastrofą. Franczyza jest w tym przypadku bezpieczniejsza i  bezkonkurencyjna. Placówka franczyzowa oprócz znanego szyldu, oferuje zazwyczaj zdecydowanie lepsze warunki finansowe klientom - w porównaniu do mało znanych salonów wycieczek. Franczyzowe biuro posiada także większy wachlarz kierunków i usług, których często nie może zaoferować biuro rozpoczynające działalność "na własną rękę", w dodatku bez znajomości rynku.

Minus franczyzy biura nieruchomości? Zazwyczaj rozliczanie z siecią oparte jest na systemie prowizyjnym. A nie każdemu taka forma zarabiania może odpowiadać.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook