Jaki franczyzowy biznes można prowadzić na wsi?

10 sty 2021

Duże pieniądze zarabia się tylko w dużym mieście - taki trend ucierał się w Polsce przez kilkadziesiąt lat. Ściągnęliśmy ten kierunek rozwoju z zachodu, patrząc jak tamtejsze metropolie rosną i się bogacą. Przyszedł covid i wszystko się zatrzymało. Miasta opustoszały a w każdej korpo stał się popularny home office. Można powiedzieć, że w ten sposób czarna passa wsi została przerwana. Dużo osób wyjechało z wielkich miast w poszukiwaniu miejsca, gdzie życie będzie tańsze. Ci, którzy mogą świadczyć swoją prace zdalnie, przeprowadzili się do mniejszych miejscowości, gdzie ceny mieszkań czy przedszkoli są o połowę niższe niż w przereklamowanej Warszawie.  Nieuniknione jest, że w przyszłości cześć biznesu przeniesie się do wsi na stałe. 

Im więcej ludzi na wsi, tym większa możliwość prowadzenia własnej firmy. Mniejsza konkurencja i niskie ceny najmu to jedne z ważniejszych czynników wpływających na pomyślność biznesu. Wieś może się okazać lepszą alternatywą dla osób planujących własną firmę, niż górnolotne plany na rozwój firmy w dużym mieście.

Oto kilka pomysłów na biznes na wsi!

1. Sklep 

Handel zawsze sprawdzi się na prowincji. A sieci franczyzowych, udzielających licencji na tereny wiejskie jest mnóstwo. Rosną jak grzyby po deszczu i prześcigają się w coraz lepszych propozycjach dla potencjalnych franczyzobiorców. Do wyboru do koloru: mały sklepik na kółkach, sklep spożywczy, supermarket, a nawet sklep monopolowy. Wszystko we franczyzie. Możliwość przyłączenia do znanej sieci daje także przemysłówka i moda. Można zainwestować w sklepy przemysłowe i wybrane sklepy odzieżowe lub pójść o krok dalej i uruchomić sklep rolniczy. Wszystko tak naprawdę zależy od ilości mieszkańców i ich potrzeb.

2. Mała gastronomia

Kto od razu każe budować McDonalda? Na rynku jest wiele sieci franczyzowych, które można prowadzić w mniejszych miejscowościach. Może to być mała pizzeria, lodziarnia lub jakiś biznes sezonowy.

3. Usługi fryzjerskie lub kosmetyczne

Wystarczy mieć "fach w ręku" i znaleźć firmę, która szuka franczyzobiorców w dowolnych lokalizacjach - nawet na wsi. Urodowy biznes w miejscowości, która jest oddalona od dużego miasta, może przynieść wiele korzyści.

4. Punkt kurierski

Może warto przeszukać dostępne oferty partnerskie i przyłączyć się do wybranej sieci kurierskiej? Ta branża staje się nieśmiertelna. Fakt, wymaga także dużego zaangażowania i pracy, ale może przynieść miarodajne zyski.  Ilość zamawianych produktów przez Internet rośnie i nic nie zapowiada, aby to się zmieniło.

5. Ubezpieczenia

Wieś to idealne miejsce do bycia agentem ubezpieczeń.  Znając rynek, lokalną społeczność jest łatwiej pozyskać klientów, zdobyć ich zaufanie i przy tym zarobić.

***

Polecamy także:

Food Truck we franczyzie Makaruna za jedyne 27 000 zł!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook