Jakie kraje inwestują w biznesowe innowacje? Polska na końcu listy

18 mar 2021
źródło: Money.co.uk

Raport od Money.co.uk przekazuje najnowszą klasyfikację wydatków poszczególnych państw na innowacje w biznesie. Indeks Inwestycji Innowacyjnych został opracowany przez ekspertów z money.co.uk i jego zadaniem jest analiza finansowania biznesowego dla nowych firm, w 18 najpotężniejszych gospodarkach świata. 

Metodologia

Indeks został opracowany na podstawie liczby firm rozpoczynających działalność, liczby przedsiębiorstw przypadających na jednego mieszkańca, wielkości dotacji rządowych oraz łącznej kwoty dostępnych dotacji i PKB. Każdy kraj mógł  uzyskać maksymalnie 10 punktów w skali całego indeksu.

Ile Państwa wydają na nowe firmy i innowacje? Wyniki

Na innowacje najwięcej wydaje Kanada (44,5 na 60 możliwych punktów), Na drugim miejscu są Stany Zjednoczone z wynikiem 44 punktów. Trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Wielka Brytania (39,5 / 60). Polska w poniższym zestawieniu pojawia się na ostatnim miejscu.

Kraje, które inwestują najwięcej w innowacje na podstawie wyniku uzyskanego z indeksu inwestycji innowacyjnych (Money.co.uk)

Państwem, które oferuje największe dotacje dla nowych firm jest Belgia. Kraj ten przeznacza 366 457 euro dla nowych firm. Drugie miejsce zajmuje Dania, która przeznacza 209 388 euro. Polska w tym zestawieniu zajmuje przedostatnie miejsce.

Ranking krajów, które oferują największe dotacje dla nowych firm (źródło: Money.co.uk)

- Innowacja jest kluczem do sukcesu każdej firmy, zwłaszcza tych, które są w fazie rozruchu i skalowania. Małe firmy odgrywają znaczącą rolę w łańcuchach dostaw nawet największych i najpotężniejszych gospodarek - tak podsumował to zestawienie Salman Haqqi, ekspert ds. Finansów osobistych w money.co.uk.

***

Przeczytaj także:

Czego obawiają się poczatkujący przedsiębiorcy?

BADANIE: Czego obawiają się poczatkujący przedsiębiorcy?

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook