Kaufland przechodzi na zieloną energię

28 kw. 2022

Kaufland kontynuuje realizację swojej strategii klimatycznej i postanowił zredukować ślad węglowy, przechodząc w 100 procentach na zieloną energię. Zgodnie ze strategią marki, do 2030 roku emisje uwarunkowane działalnością przedsiębiorstwa mają być zredukowane aż o 80 procent w porównaniu z 2019 rokiem.

Kaufland stawia na zieloną energię

Kaufland w ostatnich dniach podpisał umowę z dostawcami, którzy będą mieli za zadanie zaopatrzyć sieć sklepów w energię pochodzącą z odnawialnych źródeł. W przyszłości marka ma w planach także duże inwestycje w kolejne instalacje fotowoltaiczne, aby cały czas realizować ustaloną wcześniej strategię klimatyczną na nadchodzące lata.

Z raportu przedstawionego przez Międzynarodową Agencję Energetyczną (IEA) wynika, że do 2026 roku niemal 95 proc. światowego wzrostu mocy wytwórczych będzie generować odnawialne źródła energii. Kaufland jest jedną z przykładowych firm w Polsce, które zdecydowały się na zastosowanie OZE. Sieć nawiązała już nawet pierwsze współprace z dostawcami, którzy pokryją wolumen energii zużywanej we wszystkich placówkach w zieloną energię.

Kaufland tym samym po raz kolejny pokazuje, że stara się stosować wiele rozwiązań, które pozwalają ograniczyć zużycie energii oraz emisje dwutlenku węgla. Standardem w marketach sieci są oświetlenia LED-owe oraz osłony urządzeń chłodniczych, które zapobiegają utratom energii i zimna. Sieć stara się także cały czas wspierać elektromobilność, co przejawia się faktem montowania przy swoich sklepach stacji do ładowania samochodów elektrycznych, z których mogą korzystać klienci sklepu oraz pracownicy centrali.

Marka w najbliższych tygodniach zamierza konsekwentnie pracować nad realizacją kolejnych celów klimatycznych, które mają na celu zredukować lub skompensować emisje powstałe w ramach działalności samego przedsiębiorstwa, jak i łańcucha dostaw.

Zobacz także: 6000 franczyzobiorców prowadzi sklepy Żabka w 950 miejscowościach!

Sprawdź nas także na Facebooku

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook