Kaufland przejął 3 sklepy Tesco

01 mar 2020
źródło i foto : materiały prasowe

13 lutego Kaufland otworzył trzy sklepy – w Warszawie, Gdańsku oraz w Krakowie. Są to lokalizacje, w których dotychczas funkcjonowały sklepy Tesco.

Nowo powstałe sklepy zostały otwarte przy ul. Stalowej 60/64 w Warszawie, Wielickiej 259 w Krakowie oraz przy ul. Cienistej 30 w Gdańsku. Wszystkie trzy punkty przeszły rebranding (czyli zmianę loga z Tesco na Kaufland), a także zostały zaopatrzone nowym towarem.

Sieć w komunikacie prasowym informuje, że jeszcze w tym roku planuje kolejne otwarcia nowych sklepów oraz modernizację funkcjonujących już marketów.

W 2020 roku planujemy kontynuować działania mające na celu utrzymanie pozycji wiodącego uczestnika polskiego rynku handlu detalicznego. W pierwszym kwartale tego roku, poza otwarciami marketów przejętych od Tesco sieć Kaufland powiększy się również o nowo powstające obiekty w Częstochowie, Piastowie  oraz Zawierciu. Planujemy jednocześnie dalszy rozwój w innych miastach Polski. Czekamy także na pozytywne rozpatrzenie kolejnych wniosków przez UOKiK – mówi Ewelina Jarosińska, członek zarządu i szef Departamentu Obszary Centralne w Kaufland Polska.

 

***

Polecamy także: 

Tesco wycofało się z rynku chińskiego

Tesco wycofało się z rynku chińskiego

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook