Kokaina w bananach! Żabka coraz bardziej eko! Eurocash przeprowadza konkurs - flesz tygodnia

11 cze 2021
źródło: materiały prasowe

W drogeriach Natura i Jasmin nowe otwarcia. Żabka coraz bardziej eko! W jednej z popularnych sieci handlowych znaleziono kokainę! A Eurocash przeprowadza kolejną edycję konkursu dla przedsiębiorców. To jest najnowszy flesz tygodnia od Franczyza INFO. Przeczytaj w skrócie!

1. Kolejne otwarcia w Grupie Muszkieterów!

Muszkieterowie w Miliczu uruchomili równocześnie dwa nowe sklepy – jeden sieci Intermarché, drugi Bricomarché. Sklepy zlokalizowane są przy ul. Makowej 11 i 13, ich łączna powierzchnia handlowa to blisko 4 000 m2.

Z Grupą Muszkieterów jestem związany od dawna. Moi rodzice prowadzą sklep Intermarché we Francji od 1976 roku, a ja przez 7 lat kierowałem supermarketem zlokalizowanym w Rawiczu. Obecnie od 10 lat prowadzę także sklep w Trzebnicy. Cieszę się, że w Grupie Muszkieterów mam możliwość rozwoju oraz otworzenia kolejnej placówki i poszerzania mojej działalności biznesowej. Oznacza to także, że jest zapotrzebowanie na produkty i usługi, jakie oferujemy. Nasz model biznesowy osiąga satysfakcjonujące wyniki, a dzięki dogłębnej znajomości rynku możemy dostarczać klientom odpowiednią ofertęmówi Benjamin Ferte, właściciel sklepu Intermarché w Miliczu i Trzebnicy.

Do otwarcia sklepu w Miliczu skłoniło mnie doświadczenie zebrane podczas prowadzenia sklepu w Trzebnicy i Wrocławiu oraz potrzeba lokalnego rynku – mówi Tomasz Stangenberg, właściciel sklepu Bricomarché w Miliczu.

Kokaina w bananach! Żabka jest coraz bardziej eko! Eurocash przeprowadza konkurs - flesz tygodnia

2. Kolejna placówka partnerska pod szyldem Santander!

Sieć banków Santander otworzyła nową placówkę partnerską. Nowy oddział banku znajduje się w Lubartowie.

źródło: linkedin

3. Natura z kolejnym punktem agencyjnym!

Natura otworzyła kolejne drogerie. Nowe placówki działają w modelu agencyjnym i znajdują się w Międzyzdrojach i Częstochowie.

źródło: linkedin

4. Kolejna restauracja w sieci franczyzowej Chilli Mili otwarta.

Od 1 czerwca działa kolejna franczyzowa placówka pod szyldem Chilli Mili. Lokal znajduje się w Lubaniu na Dolnym Śląsku.

źródło: Chili Mili 

5. Metrohouse podsumowuje ekspansję!

Metrohouse obecnie posiada 86 biur nieruchomości, z którymi współpracuje około 700 agentów. Od początku 2021 r. do sieci przyłączyło się 12-stu nowych partnerów.

- Warto podkreślić, że w I kwartale 2021 r. aż dziewięciu naszych partnerów podpisało umowy na drugie czy trzecie biuro franczyzowe pod marką Metrohouse. Dlatego liczbę 100 oddziałów w sieci osiągniemy już na początku III kw. bieżącego roku - mówiła Agata Korzeniewska, dyrektor sieci franczyzowej Metrohouse.

Filozofią naszego działania są placówki typu one-stop shop, gdzie klient poszukujący nieruchomości otrzymuje też wsparcie w znalezieniu finansowania swojego przyszłego zakupu. Dla klientów jest to bardzo wygodne rozwiązanie, a dla partnera franczyzowego możliwość uzyskania dodatkowego dochodu - dodała Agata Korzeniewska.

6. Drogerii Jasmin przybywa!

W Olsztynie pojawiła się nowa drogeria Jasmin, która działa w modelu franczyzowym. Samoobsługowy sklep ma około 60 metrów kwadratowych. W drogerii pracują dwie osoby oraz właścicielka.

źródło: Facebook

7.  Żabka osiągnęła neutralność plastikową w 2020 r. w ramach swoich marek własnych

W minionym roku Żabka jako pierwsza sieć handlowa w Polsce osiągnęła neutralność plastikową. Sieć zebrała tyle plastiku, ile wprowadziła do obiegu w swoich markach własnych i materiałach w sklepach. Doceniając znaczenie globalnych i regionalnych partnerstw na rzecz rozwiązywania największych wyzwań współczesności, Żabka przystąpiła też do Polskiego Paktu Plastikowego.

– Model modern convenience zakłada, że większość produktów, które sprzedajemy w Żabce, jest konsumowana przez klientów od razu i się nie marnuje. Dlatego kluczowym obszarem naszej odpowiedzialności są opakowania na produkty. Poprzez różnego rodzaju inicjatywy zachęcamy naszych klientów i franczyzobiorców do włączania się w proces budowania obiegu zamkniętego, promując ideę „zero waste”. Rezultatem naszych działań było osiągnięcie w 2020 roku neutralności plastikowej w stosunku do wprowadzonych do obrotu przez Żabkę materiałów i opakowań produktów marek własnych, dostępnych tylko w sieci. Ponadto przystąpiliśmy do Polskiego Paktu Plastikowego. Wierzymy, że działając razem, możemy jeszcze skuteczniej pracować nad zamknięciem obiegu plastiku – mówi Anna Grabowska, Wiceprezeska Zarządu ds. Strategii Konsumenckich Żabka Polska.

Żabka rozpoczęła od wdrożenia zasad ekoprojektowania. Pierwszym efektem było wykorzystanie w produktach marek własnych butelek pochodzących w 100 proc. z recyklingu. W efekcie wszystkie butelki marek Foodini, Wycisk, OD NOWA oraz shoty S! mają o 33 proc. niższy ślad węglowy aniżeli butelki wykonane z tworzyw sztucznych ze źródeł pierwotnych.

Sieć wraz ze swoimi franczyzobiorcami zbiera również m.in. folię z opakowań zbiorczych i transportowych, a następnie dostarcza ją do punktów recyklingu. W 2020 r. drugie życie otrzymało w ten sposób 1,6 tys. ton tworzyw sztucznych, czyli o 50% więcej niż w roku poprzednim.

Kokaina w bananach! Żabka jest coraz bardziej eko! Eurocash przeprowadza konkurs - flesz tygodnia

9.  Grupa Eurocash przeprowadza konkurs!

Grupa Eurocash ma już ponad 600 zgłoszeń do projektu Herosi Polskiej Przedsiębiorczości. Zapisy trwają tylko do 15 czerwca.

„Herosi Polskiej Przedsiębiorczości” to coroczny, ogólnopolski konkurs skierowany do właścicieli lokalnych sklepów detalicznych współpracujących z Grupą Eurocash. Jeszcze do 15 czerwca można zgłaszać kandydatury detalistów, którzy zdaniem ich klientów lub współpracowników zasługują na takie wyróżnienie. Spośród nadesłanych zgłoszeń internauci i niezależne jury wybierze 100 laureatów. Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości niemal 700 tys. zł.

W tegorocznej edycji konkursu już w jego nazwie „Herosi Polskiej Przedsiębiorczości – doceniamy właścicieli lokalnych sklepów” widać, jaki przyświeca nam cel. Chcemy docenić i nagrodzić niezależnych przedsiębiorców i ich zaangażowanie w codzienną pracę. Wyróżnimy właścicieli lokalnych sklepów, których cechuje duża odwaga biznesowa, motywacja do rozwoju, innowacyjność, wytrwałość w działaniu i odpowiedzialność za innych. Te cechy mają przełożenie na prowadzone przez nich sklepy, które wyróżniają się na lokalnym rynku. Są nowoczesne, mają obsługę klienta na bardzo wysokim poziomie i są ważną częścią społeczności. Konsumenci to dostrzegają, dlatego też sami chętnie zgłaszają przedsiębiorców do naszego konkursu – mówi Marta Gampf, Dyrektor Marketingu Grupy Eurocash.

Kokaina w bananach! Żabka jest coraz bardziej eko! Eurocash przeprowadza konkurs - flesz tygodnia

10. Kokaina w bananach!

W jednej z popularnych sieci handlowych odkryto kokainę. Wartość narkotyku oszacowano na 30 mln złotych. Kokaina znajdowała się w transporcie bananów - poinformowało RMF FM.

Z informacji RMF FM wynika, że owoce, w których przemycano narkotyki trafiły do sklepów w Warszawie. Najpierw odkryto je w placówce na Śródmieściu, gdzie pracownicy sklepu powiadomili policję. Później zgłoszenia nadeszły także z innych sklepów popularnej sieci - zlokalizowanych na Mokotowie i Bielanach. Jak podaje RMF FM, duże transporty bananów z przemycanym narkotykiem trafiły też do sklepów w Tomaszowie Mazowieckim i Wieluniu.

Nieoficjalnie Franczyza INFO dowiedziała się, że kokaina w bananach pierwotnie znajdowała się w magazynie centralnym i stamtąd trafiła nie tylko do tej jednej, popularnej sieci. Transport bananów "z dodatkiem" został wysłany również do kilku sklepów innych sieci handlowych.

Kokaina w bananach! Żabka jest coraz bardziej eko! Eurocash przeprowadza konkurs - flesz tygodnia

źródło: Komeda Stołeczna Policji

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook