Kolejna sieć franczyzowa wspiera walkę z pandemią!

21 maj 2020
źródło: materiały prasowe LOTOS
foto: facebook/LOTOS

LOTOS to kolejna sieć franczyzowa, która w ostatnich miesiącach wspiera walkę z pandemią. W poniedziałek, 18 maja wylądowała ostatnia transza środków. Łącznie Grupa LOTOS pozyskała 500 tysięcy kombinezonów, 300 tysięcy przyłbic oraz 100 tysięcy ochraniaczy na buty. 

W poniedziałek 18 maja, około godziny 11.00, na lotnisku Wrocław-Strachowice wylądował kolejny transport środków ochrony indywidualnej, zakupiony przez Grupę LOTOS na zlecenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Tym razem samolot przywiózł głównie kombinezony ochronne. Łącznie w ramach akcji Grupy LOTOS zorganizowano już 4 takie loty.

Spółki Skarbu Państwa stanęły na wysokości zadania. Od początku epidemii koronawirusa w Polsce wspierały służby medyczne i porządkowe, sprowadzały niezbędne wyposażenie, przystosowały własne linie produkcyjne do wytwarzania płynów dezynfekcyjnych, pomagały i pomagają swoim partnerom i kontrahentom. Doceniamy widoczną w spółkach społeczną odpowiedzialność biznesu, zwłaszcza, że czeka je niełatwa walka o miejsce w gospodarczym świecie po pandemii powiedział wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.       

Pandemia koronawirusa i sytuacja, w jakiej się wszyscy znaleźliśmy, wymaga od nas mobilizacji do wspólnego działania dla dobra naszego kraju. To dlatego aktywnie włączamy się w pomoc dla polskich placówek medycznych. Środki, które dziś z kolejnym transportem dotarły do Polski, są tam nadal towarem pierwszej potrzeby. Grupa LOTOS zamierza w dalszym ciągu wspierać służbę zdrowia – dodał Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

LOTOS podobnie jak inne znane sieci angażuje się w walkę z COVID-19 i w sumie na ten cel przekazał około 7,5 mln zł. Środki te trafiły między innymi do szpitali zakaźnych w całej Polsce.

***

Polecamy także:

Kolejne sieci przyłączają się do walki z koronawirusem!

Kolejne sieci przyłączają się do walki z koronawirusem!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook