Kolejne sieci przyłączają się do walki z koronawirusem!

25 kw. 2020
źródło: materiały prasowe

Sieci franczyzowe od samego początku pojawienia się koronawirusa w Polsce, aktywnie wspierają polskie szpitale, pracowników służby zdrowia czy seniorów. Do tego grona ponownie dołącza Żabka Polska oraz Fundacja Biedronki.

Żabka tym razem prowadzi zbiórkę za pośrednictwem swojej aplikacji: "żappka". Od początku kwietnia udało się już zebrać 2 miliony złotych, które pomogą szesnastu szpitalom zakaźnym w Polsce. Akcja potrwa do końca kwietnia.

"Żappsy" to punkty, które klient otrzymuje już na start pobrania aplikacji oraz za każde zakupy, po których kasjer zeskanował kod kreskowy z aplikacji. Zebrane punkty są podwajane przez sieć a zebrane pieniądze przekazywane na zbiórkę.

W naszą akcję zaangażowało się ponad 170 tysięcy użytkowników, którzy przekazali swoje żappsy na szczytny cel pomocy szpitalom zakaźnym. Jesteśmy dumni, że wspólnie mogliśmy już zebrać ponad 2 miliony złotych i pierwsze środki finansowe zostały przekazane szpitalom. To dowód na to, że tylko działając razem, możemy więcejmówi Tomasz Blicharski, Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych i Rozwoju firmy Żabka Polska.

Kolejne sieci przyłączają się do walki z koronawirusem!

Środki, które otrzymaliśmy zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego takiego, jak kardiomonitory, respiratory, ECMO oraz sprzęt do wspomagania oddychania u pacjentów zakażonych koronawirusem, których obecnie hospitalizujemy w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Dziękujemy za hojność i otwarte serca, odczuwamy wsparcie, które pomaga nam codziennie stawiać czoła nowym wyzwaniom medycznym i logistycznym. Solidarność społeczna jest dziś bardzo ważna– podkreśla Iwona Sołtys, Kierownik Działu Obsługi Pacjenta, CSK MSWiA w Warszawie.

W imieniu Szpitala Jednoimiennego Zakaźnego w Puławach bardzo dziękuję Żabka Polska Sp. z o.o. za darowiznę pieniężną w kwocie 120 tys. złotych, którą przekazaliśmy na zakup niezbędnego sprzętu medycznego dla puławskiego szpitala (kardiomonitory, ssaki elektryczne). Dzięki tej darowiźnie będzie również możliwa poprawa infrastruktury i dostosowanie pomieszczeń szpitalnych do wymogów epidemiologicznych, stwarzających bezpieczeństwo pracowników i pacjentów Szpitala Jednoimiennego. Bardzo dziękujemy za otwartość i wsparcie finansowe, które pomoże nam w walce z pandemią COVID-19 – mówi Piotr Rybak, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach.

Więcej informacji można znaleźć na stronie sieci.

W walkę z koronawirusem włącza się także Biedronka a dokładniej Fundacja Biedronka, która na ten cel planuje przeznaczyć 10 mln złotych. Wsparciem zostaną objęte domy pomocy społecznej, zakłady opiekuńczo-lecznicze, hospicja i inne ośrodki sprawujące opiekę nad osobami starszymi, które zgłoszą niedobory produktów ochrony dla personelu, środków higienicznych i dezynfekujących. Pomoc ta będzie całkowicie bezpłatna. Fundacja pracuje też nad kolejnymi inicjatywami, których celem będzie dalsza pomoc starszym osobom.

Kolejne sieci przyłączają się do walki z koronawirusem!

Placówki, które potrzebują pomocy mogą zgłaszać się poprzez formularz dostępny na stornie Fundacji (link). 

***

Polecamy także:

Franczyzowy Gigant wesprze seniorów w całej Polsce!

Franczyzowy Gigant wesprze seniorów w całej Polsce!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook