Lagardère Travel Retail masterfranczyzobiorcą Costa Coffee w Polsce i na Łotwie!

22 wrz 2021
źródło: materiały prasowe
foto: unsplash

Lagardère Travel Retail i brytyjska sieć kawiarni Costa Coffee, należąca do Coca - Coli, ogłosiły wczoraj (21 września) partnerstwo,  na mocy którego Lagardere Travel Retail stanie się masterfranczyzobiorcą Costa Coffee. Firma przejmie działalność 145 kawiarni tej sieci, które działają w Polsce i na Łotwie.

Dzisiejsza umowa to kamień milowy w strategicznym partnerstwie pomiędzy Costa Coffee i Lagardère Travel Retail w Europie. Przekazanie kontroli nad wskazanymi kawiarniami jest świadectwem zaufania Costa Coffee do doskonałości biznesowej Lagardère Travel Retail i zdolności do dalszego wzmacniania Costa Coffee jako znaczącej marki w Polsce i na Łotwie. Lagardère Travel Retail po raz pierwszy będzie bezpośrednio zarządzać siecią Costa Coffee w Polsce, jednak obie firmy łączy wieloletnie partnerstwo. Ich współpraca rozpoczęła się w Czechach w 2008 roku, gdzie obecnie Lagardere Travel Retail zarządza siecią 60 kawiarni Costa Coffee i 60 automatami Costa Express, w różnych lokalizacjach. To długoterminowe partnerstwo ilustruje ambicje obu stron, aby szybko rozwijać markę w Polsce, przy wykorzystaniu wiedzy lokalnego partnera, który podziela wizję rozwoju marki, jej wartości i ma udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu sklepów detalicznych, otwieraniu nowych lokalizacji i tworzeniu miejsc pracy. Ta transakcja wzmacnia obecną pozycję Lagardère Travel Retail w segmencie kawiarni w Polsce (dotychczas działającej poprzez sieć So! Coffee, będącą marką własną firmy) - czytamy w komunikacie prasowym.

Zgodnie z umową Lagardère Travel Retail przejmie kontrolę nad kawiarniami Costa Coffee pod warunkiem ostatecznego zatwierdzenia przez właściwe organy antymonopolowe.

- (...) Przekazując naszą sieć w Polsce i na Łotwie, skupimy nasze wysiłki i aktywa na marce Costa Coffee i innowacjach. Jesteśmy przekonani, że Lagardère Travel Retail jest właściwym partnerem, który pomoże w dalszym rozwoju sprzedaży detalicznej Costa w Polsce i na Łotwie i cieszymy się na ścisłą współpracę - skomentował Gordon Mowat, Dyrektor Zarządzający Costa Coffee EMENA. 

Lagardère, Lagardère Travel Retail jest światowym liderem w branży handlu detalicznego w segmencie Travel Retail. Zarządzając 4 800 sklepami w 3 liniach biznesowych - Travel Essentials,
Duty Free & Fashion i Foodservice na lotniskach, dworcach kolejowych i w innych obszarach koncesyjnych w 39 krajach i terytoriach, spółka Lagardère Travel Retail wygenerowała 5,5 mld euro sprzedaży w 2019 roku. W Polsce spółka jest obecna od 1997 roku, obecnie zarządza ponad 900 sklepami w 3 liniach biznesowych, przy czym część Foodservice rozwijana od roku 2004 obejmuje 53 kawiarnie So!Coffee, 9 lodziarni Furore oraz 33 lokalizacje na lotniskach w Polsce.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook