Lexus najlepiej ocenianą franczyzą motoryzacyjną w Wielkiej Brytanii

09 mar 2020
foto: facebook
źródło: www.motortrader.com

Lexus został uznany za najlepiej ocenioną franczyzę motoryzacyjną w Wielkiej Brytanii, według badania NFDA Dealer Attitude Survey Winter 2019.

Ankietę wypełnili franczyzobiorcy, którym zadano pięćdziesiąt trzy pytania związane z bieżącymi relacjami z ich franczyzodawcami. Łącznie zbadano 31 sieci franczyzowych. Badanie zostało przeprowadzone w styczniu br. Jedno z kluczowych pytań w ankiecie dotyczyło zadowolenia z rentowności franczyzy. Franczyzobiorcy mogli dokonywać ocen w skali od 1 do 10.

Pierwsze miejsce w brytyjskiej klasyfikacji zdobył Lexus i otrzymał ocenę: 9,4. Drugie miejsce zajął Mercedes (9,2). Kolejne miejsca zajęły: Toyota (8,9) i Kia (8,9). Najgorzej ocenieni zostali Alfa Romeo (3,4) oraz Hyundai (3,2).

Lexus zdobył także wysokie noty w szeregu pytań związanych z atrakcyjnością franczyz (standardów korporacyjnych, oferowanych szkoleń, rabatów, premii i przyszłej rentowności) na rynku brytyjskim.

Lexus to marka luksusowych samochodów osobowych należąca do japońskiego koncernu motoryzacyjnego Toyota Motor Corporation, założona w 1989 roku.

 

***

Polecamy także:

Pierwsza franczyzowa Fabryka Pizzy w Nowym Sączu

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook