Liczba sklepów SPAR drastycznie spada

08 cze 2022

Sieć SPAR od października 2021 roku w naszym kraju straciła aż 19 sklepów. Aktualna liczba sklepów spadła do 208, mimo tego, że w ostatnich dziewięciu miesiącach sieć uruchamiała nowe sklepy. Nowych otwarć było około 13, jednak mimo tego współpracę zakończono z niemal 30 dotychczasowymi partnerami. Dlaczego tak się stało? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy w naszym artykule.

Liczba sklepów SPAR cały czas spada

Firma SPAR w ostatnim czasie za pośrednictwem swojej strony internetowej opublikowała wyniki dotyczące ostatniego półrocza. SPAR odnotował w tym czasie obrót w wysokości 1.265,8 mld ZAR, co oznacza wzrost o 6,5 procenta względem poprzedniego raportu.

"Dalsze strategiczne zamykanie wybranych sklepów przynoszących straty w tym okresie wpłynęło na wzrost sprzedaży. Lojalność detalisty wobec niezależnych detalistów w południu kraju poprawiło się nieznacznie do 31proc. na koniec marca 2022 r. i trwają dalsze prace nad poprawą tego poziomu (do zakładanych 40 proc. - red), co będzie motorem wzrostu. Zamknięcia sklepów spowodowały zmniejszenie sieci sklepów o19 placówek do 208 lokalizacji na koniec okresu" - czytamy w raporcie, cytowanym przez serwis dlahandlu.pl.

Liczba sklepów z roku na rok spada. W 2021 roku sieć miała 227 sklepów, a w 2022 roku ich liczba spadła do 208. Firma zapowiada jednak, że chce otworzyć w najbliższym czasie po 50 nowych sklepów rocznie, aby finalnie na polskim rynku posiadać 400 sklepów. Póki co jednak nic tego nie zapowiada...

Zobacz także: 6000 franczyzobiorców prowadzi sklepy Żabka w 950 miejscowościach!

Sprawdź nas także na Facebooku

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook