Lidl przekracza granicę 100 mld euro sprzedaży

21 maj 2022

Lidl po raz pierwszy w historii może pochwalić się z przekroczenia granicy 100 miliardów euro sprzedaży. Dobre wyniki osiąga także spółka macierzysta Lidla, Grupa Schwarz. To wszystko składa się w ogromny sukces Lidla, który nie zamierza na tym poprzestawać. Więcej na ten temat dowiecie się z naszego artykułu.

Lidl bije rekordy sprzedaży. Tak dobrze jeszcze nie było

Lidl rok finansowy 2021/2022 może zaliczyć do udanych. Detalista odnotował wówczas sprzedaż sieci sklepów w wysokości 100,8 miliarda euro. Jest to tym samym wzrost o 4,7 proc. obrotów. Ma na to wpływ oczywiście otwarcie 300 nowych sklepów, jednak spółka i tak ma spore powody do zadowolenia z powodu swoich świetnych wyników.

Grupa Schwarz w ostatnim czasie odnotowała świetne wyniki - obroty firmy wzrosł ze 125,3 miliarda euro do 133,6 mld europejskiej waluty. Całkowity obrót grupy w internecie wyniósł 1,7 mld euro. A przypomnimy, że cała grupa prowadzi łącznie ponad 13 tysięcy sklepów i w minionym roku zainwestował niemal 8 miliardów euro w rozbudowę, modernizację i cyfryzację swoich sklepów.

Dyrektor generalny Gerd Chrzanowski przeprowadził w ostatnim roku w swojej firmie sporą rewolucję. Okazało się jednak, że strategia obrana przez firmę była znakomita, co ma odzwierciedlenie teraz w wynikach sprzedaży. Oby tak dalej!

Zobacz także: 6000 franczyzobiorców prowadzi sklepy Żabka w 950 miejscowościach!

Sprawdź nas także na Facebooku

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook