Lviv Croissants wchodzi na polski rynek!

14 paź 2022
Źródło: horecatrends.pl

Lviv Croissants to marka, którą stworzył Andrij Halytskyi. Lokale z croissantami są już na polskim rynku – w Zgorzelcu i we Wrocławiu. Kolejny punkt pojawi się w Warszawie.

Lviv Croissants to sieć, która powstała w 2015 roku. W Ukrainie działa 141 takich placówek, z czego w 8 miastach funkcjonuje 20 food courtów. Pierwsze lokale zlokalizowane w Polsce powstały w drugiej połowie września tego roku – w centrum handlowym Zgorzelec Plaza w Zgorzelcu oraz przy ulicy Wita Stwosza 57 we Wrocławiu. Kolejne punkty będą się otwierać w centrum miasta Warszawy.

Polskie placówki Lviv Croissants będą działać jako lokale własne lub na zasadzie franczyzy. Ich asortyment będzie taki, jak w lokalach w Ukrainie. Jedyna różnica polega na dostosowaniu nadzienia rogalików do polskiego rynku. O co chodzi? Nadzienia do croissantów sprzedawanych w punktach w Polsce będą przygotowywane na bazie produktów pochodzących od polskich dostawców.

Marka miała już okazję pojawić się w Polsce – w 2018 roku, jednak wycofała się po roku działalności. Obecnie wygląda na to, że zagości w niej na dobre. W rozwoju sieci niewątpliwie pomogła kwietniowa wizyta w lokalu we Lwowie, aktorki Angeliny Jolie. Wiadomość szybko rozniosła się w mediach. Marka stworzyła zaś specjalny zestaw „Jolie’s Choice”. Celem stworzenia gwiazdorskiego zestawu był jednak nie tylko zarobek, lecz również pomoc charytatywna. Każdy bowiem sprzedany zestaw to 20% zysków przekazanych placówkom, które przyjmują i leczą dzieci z terenów Ukrainy objętych działaniami wojennymi.

Właściciel marki Lviv Croissants znalazł także partnera do dalszej współpracy, co oznacza, że być może już wkrótce słynne rogaliki zagoszczą na amerykańskim rynku, co od lat rozważał właściciel marki.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook