McDonald's definitywnie żegna się z Rosją

23 maj 2022

McDonald's z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę postanowił podjąć radykalne kroki i wycofać się z handlu w kraju dowodzonym przez Władimira Putina. Koncern poinformował w ostatnich dniach o sprzedażu biznesu w tym kraju, który "godzi w wartości firmy". I bardo dobrze, oby więcej takich decyzji ze strony innych przedsiębiorstw!

McDonald's oficjalnie opuszcza Rosję

"Dalsze prowadzenie działalności w Rosji nie jest już możliwe, ani zgodne z wartościami McDonald's" - poinformowała sieć w swoim specjalnym oświadczeniu, opublikowanym za pośrednictwem social mediów.

McDonald's w najbliższych dniach będzie zajmować się znalezieniem lokalnego inwestora, który miałby przejąć biznes na terenie Rosji. Firma zapewniła jednak w oświadczeniu, że do czasu znalezienia nowego inwestora, w dalszym ciągu będzie płacić lokalnym pracownikom, aby nie zostawić ich "na lodzie" w tej trudnej dla nich sytuacji.

Przypomnijmy, że z informacji Business Insidera Polska wynika, że McDonald's przed wojną w Ukrainie prowadził na terenie Rosji około 850 lokali, w których zatrudniał około 62 tysiące pracowników. Ostateczne wycofanie się koncernu z Rosji jest zatem "końcem pewnej ery" na terenie kraju Putina. A warto dodać, że "Mak" był pierwszą amerykańską restauracją typu fast food, która została otwarta w Związku Radzieckim, który oficjalnie upadł w 1991 roku.

Zobacz także: 6000 franczyzobiorców prowadzi sklepy Żabka w 950 miejscowościach!

Sprawdź nas także na Facebooku

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook