Mobilne siłownie – pomysł na franczyzę

10 sty 2020
źródło: https://www.wrtsfranchise.com/

Firma We Rock the Spectrum, zajmująca się między innymi siecią specjalistycznych sal gimnastycznych dla dzieci, planuje wprowadzić na australijski rynek franczyzowy mobilne siłownie.

Pomysł wydaje się być doskonałym rozwiązaniem szczególnie dla tych, którzy nie mają wystarczającej ilości środków, aby posiadać siłownie stacjonarne. Ta propozycja okaże się zdecydowanie tańsza i być może zaciekawi potencjalnych franczyzobiorców. Szczególnie, że oferta We Rock the Spectrum Kid’s Gym kierowana jest do dzieci z różnego rodzaju zaburzeniami, które najczęściej nie korzystają z tradycyjnych placów zabaw.

źródło: https://www.werockthespectrumkidsgym.com/

We Rock the Spectrum Kid’s Gym jest to sieć specjalistycznych siłowni/sal gimnastycznych oferujących pomoc dla dzieci obarczonych różnego rodzaju zaburzeniami, m.in. autyzmem, czy ADHD. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi i terapeutycznym urządzeniom dzieci mogą ćwiczyć i dobrze się bawić. Zajęcia dodatkowo wpływają prawidłową na rehabilitację dziecka i wspomagają jego rozwój sensoryczny. Firma ciągle się rozprzestrzenia i oferuje współpracę na zasadzie franczyzy na całym świecie.

Pierwsza siłownia dla dzieci We Rock the Spectrum Kid’s Gym powstała w 2010 r., kiedy właścicielka koncepcji – Dina Kimmel zauważyła, że nie ma miejsca gdzie mogłyby bawić się jej dzieci (u których zdiagnozowano zaburzenia neurologiczne). Dodatkowo potrzebowała miejsca, gdzie mogłaby się spotykać z rodzicami, których dzieci mają zdiagnozowane podobne zaburzenia.

W 2013 roku We Rock the Spectrum zdecydowało się na franczyzę biznesu, a po około 6 latach objęło swoim zasięgiem ponad 78 lokalizacji. W 2016 r. pojawił się pomysł na mobilne siłownie, który rozprzestrzenia się na cały świat.

***

Polecamy także:

franczyza - słownik podstawowych pojęć

Franczyza - słownik podstawowych pojęć

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook