Mobilne sklepy na telefon

06 kw. 2020
źródło: materiały prasowe

Abc na kołach to sieć agencyjna (działająca na podobnych zasadach jak franczyza), która prowadzi mobilną sprzedaż produktów. Operatorem sieci jest Grupa Eurocash. Z uwagi na koronawirusa agenci prowadzący sklepy na kółkach pod szyldem abc, wprowadzili usługę zamówienia takiego sklepu - poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy.

Klient, który jest zainteresowany zrobieniem zakupów powinien to zgłosić poprzez kontakt telefoniczny(+48 502 004 320) lub mailowy (kontakt@abcnakolach.pl). Jeśli daną okolicę zapatruje jakiś agent posiadający mobilny sklep abc, to centrala przyjmuje zlecenie. Następnie, klient otrzymuje informację, czy auto-sklep ma możliwość przyjazdu w określone miejsce. Wtedy klient może dokonać zakupu produktów, tak jakby był w sklepie stacjonarnym. Z tym że nie musi nigdzie iść a sklep przyjeżdża pod jego dom.

Usługa oferowana jest od 20 marca br. i obejmuje mieszkańców małych miejscowości i wsi 7 województw, w których sieć działa, tj. mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Sieć informuje, że agenci mają już swoich stałych klientów, dla których tworzą harmonogramy dostaw i trasy przejazdów.

Zainteresowanie usługą rośnie z dnia na dzień. Agenci pozyskują klientów, którzy ze względu na konieczność izolacji nie chcą albo nie mogą wychodzić z domu. Cały proces sprzedaży odbywa się z zachowaniem wymagań wynikających ze stanu epidemii. Stale zapewniamy dostęp do codziennych zakupów mieszkańcom mniejszych miejscowości i wsi, gdzie brakuje sklepów stacjonarnych. W ten sposób podnosimy ich jakość życia i walczymy z wykluczeniem. W okresie epidemii pojawiły się jednak osoby, dla których nasze auto-sklepy są jedyną możliwością na zrobienie normalnych zakupów. Infolinia pomaga w znalezieniu rozwiązania dla jak największej liczby takich osóbmówi Arnaldo Guerreiro, członek zarządu Grupy Eurocash.

Abc zauważa ostatnio zapotrzebowanie klientów na tego rodzaju usługi. A o tym jak wielkie jest to zainteresowanie świadczą przede wszystkim kwoty, jakie wydają klienci na zakupy w mobilnym sklepie. Rekordowa wartość koszyka przekroczyła 600 zł.

„Abc na kołach” jest jedną z największych sieci handlu mobilnego. Sprzedaż jest prowadzona ze specjalnie zaprojektowanych do tego celu samochodów. Każdy z nich posiada specjalistyczne wyposażenie, w tym odpowiednio przygotowane lady chłodnicze i mroźnię.  Sklepy zaopatrują się w hurtowniach Eurocash Cash&Carry i mają pełny asortyment. Ponadto agenci, którzy prowadzą te sklepy mogą również korzystać z oferty regionalnych dostawców, zamawiając u nich np. pieczywo, wędliny czy ciasta. W mobilnych autach mieści się średnio ok. 500-600 produktów.

***

Polecamy także:

 

Abc planuje dalszy rozwój mobilnych sklepów

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook