Morawiecki nawołuje do bojkotu sieci handlowych!

19 kw. 2022

Premier Mateusz Morawiecki podczas najnowszego odcinku swojego podcastu podkreślił, że jego zdaniem wszyscy obywatele naszego kraju powinni jak najszybciej zbojkotować zakupy w sieciach handlowych i innych firmach, które w dalszym ciągu oferują swoje usługi na terenie Rosji.

Morawiecki nawołuje do bojkotu sieci handlowych działających w Rosji

Szef polskiego rządu jednoznacznie zaznaczył, że w jego opinii wszyscy obywatele naszego kraju "powinni zbojkotować rosyjskie produkty oraz zagraniczne firmy, które nie chcą przestać zarabiać na terenie tamtego kraju". Mateusz Morawiecki dodał także, że każdy z nas jest w stanie łatwo znaleźć w internecie listę firm, które nie wycofały swoich usług handlowych w Rosji, a następnie wyciągnąć odpowiednie wnioski w postaci zbojkotowania zakupów w tychże sieciach.

- Prowadzenie business as usual z partnerem, który dopuszcza się w tym samym czasie ludobójstwa, nie jest pierwszym szaleństwem tego świata w pogoni za pieniądzem, nie bądźmy naiwni, ale są granice, których przekraczać nie wolno. Ludziom niegodnym podania ręki nie wciska się w tę rękę banknotów - uważa Mateusz Morawiecki.

Słowa wypowiedziane przez Mateusza Morawieckiego w ostatnim podcaście przypadły do gustu aktywistom z Ogólnopolskiego Bojkotu Leroy Merlin, którzy od dłuższego czasu protestują przeciw działaniu sklepów tej sieci na terenie naszego kraju. Przypomnijmy, że Leroy Merlin w dalszym ciągu kontynuuje handel w Rosji.

- Stała się rzecz niespotykana. Premier Polski otwarcie poparł bojkot firm takich jak Leroy Merlin i Auchan. (...) Poczuliśmy się wywołani do tablicy. Słysząc słowa premiera "Rosyjskie produkty ociekają dziś krwią. Z produktów firm, które nie chcą zerwać współpracy z Rosją tej krwi też się nie da zmazać" można poczuć się jak na jednej z naszych demonstracji. Doceniamy te słowa. Mamy nadzieję, że zostaną one wreszcie usłyszane i zrozumiane również w gabinetach ludzi zarządzających spółkami grupy Adeo, w Polsce i we Francji - poinformowali aktywiści w specjalnym komunikacie, przesłanym do mediów.

Co sądzicie na ten temat?

A wy robicie dalej zakupy w sklepach, które w dalszym ciągu działają na terenie Rosji? Wiemy bowiem, że wśród naszych czytelników nie brakuje osób, które chętnie robiły zakupy w Auchan, Decathlonie czy Leroy Merlin. Dajcie znać, czy bojkotujecie te sklepy z powodu ich stanowiska wobec wojny w Ukrainie, czy jednak jest wam to zupełnie obojętne i nadal chodzicie tam na zakupy. Czekamy na wasze komentarze!

Czytaj także: Nanosklep Żabka we franczyzie? [komentarz sieci]

Sprawdź nas także na Facebooku:

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook