MOYA ma zgodę na przejęcie stacji eMILA!

16 sie 2020
źródło: materiały prasowe

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) wydał oficjalną zgodę na przejęcie przez spółkę Anwin S.A. (właściciela marki MOYA) bezobsługowych stacji eMILA. 

- Zgoda od UOKIK jest istotnym krokiem przybliżającym nas do poszerzenia naszej sieci stacji paliw o obiekty eMILA. Proces akwizycji jest sporym wyzwaniem, zarówno jeżeli chodzi o realizację koniecznych formalności, jak i całą logistykę. Działamy metodycznie, zgodnie z przyjętym planem, realizując stopniowo założenia tego projektu. Przejęcie sieci bezobsługowych stacji paliw eMILA jest istotnym krokiem w realizacji strategii i rozbudowy sieci MOYA do 350 placówek do końca 2023 r.  – mówi Rafał Pietrasina, prezes zarządu Anwim S.A.

eMILA to sieć bezobsługowych stacji benzynowych zlokalizowanych w większych miastach w całej Polsce. Stacje charakteryzują się w pełni zautomatyzowanym formatem tankowania, zarówno dla klientów prywatnych jak i biznesowych. Decyzja UOKiK pozwala spółce na realizację zaplanowanego przejęcia tych stacji zgodnie z założonym harmonogramem. W planach firmy Anwim S.A. jest aktywne rozwijanie i uatrakcyjnianie formatów przejmowanych stacji między innymi poprzez rozszerzanie ich oferty.

MOYA liczy 253 stacji benzynowych w całej Polsce. Sieć w ostatnich tygodniach powiększyła się o kolejne trzy stacje. Pierwsza z nich to jeden automat dla flot w Strykowie oraz dwie tradycyjne stacje w Wieprzu oraz Roztoce (woj. małopolskie). Sieć rozwija się także we franczyzie.

 

***

Polecamy także:

LPP wdraża kolejne etapy strategii: "For People For Our Planet”

LPP wdraża kolejne etapy strategii: "For People For Our Planet”

 

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook