Na jednego franczyzobiorcę McDonald's Polska przypada 5,5 lokali

12 paź 2020
źródło: materiały prasowe

Pierwsza restauracja pod "złotym łukiem" w Polsce powstała w 1992 roku. McDonald's w tamtych czasach był symbolem czegoś wielkiego i globalnego. Od tamtego momentu minęło niemal 30 lat. Ponad 4,1 miliarda złotych wartości dodanej, około 40 tysięcy miejsc pracy, ponad 1,8 mld złotych wypłaconych wynagrodzeń. To najnowsze dane z raportu sieci opracowanego we współpracy z KPMG.

Gdy niemal 30 lat temu otwieraliśmy pierwszą restaurację McDonald’s w Polsce, była ona symbolem czegoś obcego, globalnego. Od pierwszego dnia pracowaliśmy, aby stać się częścią polskiej gospodarki i życia lokalnych społeczności, harmonijnie łącząc siłę globalnej marki z lokalną działalnością. Udało się. Jesteśmy blisko 27 tysięcy naszych pracowników, 300 mln gości, którzy odwiedzili nasze restauracje w ubiegłym roku. Jesteśmy także blisko naszych partnerów biznesowych – 74 franczyzobiorców i 47 polskich dostawców podkreśla Adam Pieńkowski, dyrektor generalny McDonald’s Polska.

Na jednego franczyzobiorcę McDonald's Polska przypada 5,5 lokali

Obecnie w Polsce działa 449 restauracji sieci, z których 74 prowadzonych jest przez niezależnych przedsiębiorców w oparciu o umowę franczyzy. Tylko w 2019 roku aż 87 procent restauracji McDonald's Polska prowadzili franczyzobiorcy. Wielu z nich współpracuje z marką od samego początku jej działalności w Polsce. Organizacje franczyzowe tej sieci stale się rozwijają. Na jednego franczyzobiorcę przypada średnio 5,5 lokali. Co warte podkreślenia, aż 1/3 organizacji franczyzowych prowadzona jest przez kobiety. Partnerzy dla McDonald's Polska stanowią ważny element, ponieważ dają całej sieci lokalną perspektywę. Drugim filarem firmy są dostawcy - 47 polskich przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej a także firmy transportowe i pozostali usługodawcy (powyżej mapa usług świadczonych dla sieci).

Treść pochodzi z informacji prasowej, przygotowanej na podstawie opracowanego raportu. Więcej informacji można uzyskać pobierając dokument z oficjalnej strony firmy.

***

Polecamy także:

Na jednego franczyzobiorcę McDonald's Polska przypada 5,5 lokali

Jak będzie wyglądać franczyza gastronomiczna w 2021 roku?

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook