Najgłupsze pomysły na biznes, które okazały się sukcesem! cz.2

16 lip 2020

-Powód, dla którego mogłam odnieść sukces finansowy to fakt, że nigdy, nawet przez minutę nie skupiałam się na pieniądzach" - Oprah Winfrey, bizneswoman w branży mediów. Może to jest kluczem do sukcesu? Skoro czasem najgłupsze pomysły na biznes przynoszą miliony na koncie. 

Zapraszamy do drugiej części artykułu. Przedstawiamy kolejne TOP 5 zaskakujących pomysłów na biznes.

Miejsce 6: VerTerra

To przedsiębiorstwo słynie z produkcji ekologicznych naczyń. Do ich produkcji wykorzystywane są suche liście. Z uwagi na to, że przez ostatnie kilkanaście lat mamy na świecie wiodący trend bycia eko, to firma zarabia na swoim pomyśle miliony. Z dość nietypowego surowca powstają talerze, miski oraz patery.

Miejsce 7: Wyszukiwarka toalet

Twórcy tego programu prawdopodobnie byli zirytowani tym, że nie mogą znaleźć toalety w miejscach publicznych. Stąd powstała aplikacja MizPee, która umożliwia znalezienie najbliższej toalety. Co ciekawe, aplikacja prowadzi ranking czystości szaletów.

Miejsce 8: Doggles

Gogle dla psów to kolejny biznes, który okazał się strzałem w dziesiątkę. W ciągu kilku lat działalności sprzedano miliony dogglesów dla psów na całym świecie. Jakie było ich zastosowanie? Niektórzy twierdzili, że gogle zabezpieczają ich pupili przed piaskiem i kamieniami, inni zaś wybierali je jako element dekoracyjny. Fakt jest jeden - ten kuriozalny pomysł na biznes okazał się kolejnym strzałem w dziesiątkę!

Miejsce 9: Jibbitz

Pewnego dnia zwykła gospodyni domowa - Sheri Shmelzer wpadła na niecodzienny pomysł. Otworzyła swoje pudełko z krawieckimi ozdobami i zaczęła nimi ozdabiać buciki swoich dzieci. Tak powstały przypinki do butów marki Jibbitz, a świat na ich punkcie totalnie zwariował. Sheri sprzedała firmę za 20 milionów dolarów.

Miejsce 10: Najbrzydsza zabawka na świecie

Fruby to najdroższa a zarazem najbrzydsza zabawka, która stała się najbardziej pożądanym prezentem w 1998 roku. Fruby mierzyła kilkanaście centymetrów, poruszała oczami, wykonywała delikatne ruchy i posiadała mechanizm, dzięki któremu wypowiadała niektóre słowa. Z uwagi na wielkie zainteresowanie, zabawka w pewnym momencie w sklepach kosztowała 100 dolarów. Na aukcjach jej koszt sięgał nawet 300 dolarów za sztukę.

Po przeczytaniu tych zestawień można stwierdzić, że takie rzeczy mogły się sprzedać tylko w Ameryce. Co nie jest do końca prawdą. W Polsce również mamy kilka kultowych produktów, którym nie wróżono przyszłości a stały się hitami sprzedaży.

***

Polecamy także:

Najgłupsze pomysły na biznes, które okazały się sukcesem!

Najgłupsze pomysły na biznes, które okazały się sukcesem!

 

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook