Najlepsza franczyza na świecie zamyka setki lokali!

31 Lip 2020
źródło: materiały prasowe
foto: unsplash

W czwartek, tj. 30 lipca 2020 Dunkin' ogłosił, że planuje do końca tego roku zamknąć około 800 lokali w USA . Co jest powodem takiej decyzji?

Dunkin' Donuts to światowa sieć franczyzowa, która zawsze znajduje się w czołówce najlepszych rankingów franczyzy. Entrepreneur kwalifikowało ją na pierwszym miejscu jako najlepsza na świecie franczyza 2020 roku. Dlatego zdziwienie międzynarodowego rynku franczyzowego jest wielkie. Sieć zamknie około 8 procent wszystkich lokali pod szyldem Dunkin', to jest około 2 procent ogólnej sprzedaży tej firmy w USA w 2019 roku.

W czwartkowym  oświadczeniu firma poinformowała, że sprzedaż LfL spadła o 18,7 proc. w ostatnim kwartale, z wyłączeniem lokalizacji, które były tymczasowo zamknięte. Po ponownym uruchomieniu punktów sprzedaż poprawiała się z tygodnia na tydzień przez cały kwartał, osiągając jednocyfrowe spadki w tygodniu kończącym się 25 lipca.

Najlepsza franczyza Dunkin' na świecie zamyka setki lokali!

Głównym powodem zamknięcia setek lokali jest Covid-19 i jego wpływ na zachowania społeczno- ekonomiczne. Praca zdalna, konieczność ograniczenia wyjść spowodowały mniejsze zainteresowanie wizytami w kawiarniach.

Dunkin', który od kilku lat zajmuje dość wysokie miejsca w światowych klasyfikacjach. Pączkarnia rozpoczęła ekspansję franczyzową już w 1955. Tej franczyzy nie znajdziemy jednak w Polsce. Według danych Entrepreneur sieć posiada 12 957 lokali ogółem (własne plus franczyzowe).

****

Polecamy także:

Najlepsze światowe franczyzy 2020 - ranking

Najlepsze światowe franczyzy 2020 - ranking

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook
x
Zapisz się do newslettera