Najtańszy pomysł na biznes odzieżowy

20 kw. 2020

Chciałbyś otworzyć sklep z ubraniami? Marzy Ci się biznes odzieżowy? Przerażają Cię jednak opłaty związane z wynajmem, umeblowaniem i zakupem całego asortymentu? Franczyza znanej sieci sklepów również wyceniła współpracę ponad Twoje możliwości finansowe? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Co powiesz na franczyzę second handu?

Sklepów odzieżowych jest coraz więcej. W niemalże każdym mieście budowane są kolejne galerie handlowe. Jak wiadomo, rynek ten jest szczególnie nasycony znanymi już markami. Dlatego trudno jest uzyskać sukces z małym, własnym butikiem i okrojonym kapitałem. W dodatku, wiele sklepów z ubraniami z powodu koronawirusa prawdopodobnie zostanie zamkniętych. Można także snuć hipotezę, że jeśli kryzys się wydłuży, a ludzie stracą pracę, to odzież używana zyska. Oczywiście znajdą się osoby, które nadal będzie stać na najnowszą torebkę Louis Vuitton. Jednak większa część będzie wolała "poszukać" markowej perełki w sklepie z odzieżą używaną.

W Polsce "ciucholandy" są bardzo popularne zarówno wśród społeczeństwa, jak i celebrytów. Według danych CBOS około 42 procent Polaków deklaruje, że kupuje odzież używaną. Moda z drugiej ręki stała się pewnego rodzaju stylem bycia. Propagują ją wszyscy Ci, którzy chcą się wyróżniać z tłumu i nie chcą chodzić w tych samych, sieciowych ubraniach. Wiele znanych osób propaguje zakupy w sklepach z "drugiej ręki" w trosce o środowisko. Bycie eko obecnie towarzyszy niemalże w każdej branży.

Dlaczego warto otwierać second hand w formie franczyzy?

  • Po pierwsze - będziesz dział już pod znaną marką. Firma zapewni Ci odpowiedni szyld, podpowie w sprawach aranżacji pomieszczenia, czy przygotuje lokalną kampanię promocyjną. A Ty będziesz mógł skupić się na prowadzeniu biznesu. To jest duże ułatwienie, ponieważ mając wypracowany brand, lepiej pozycjonujesz się w Google, a Twoja firma dzięki temu, że jest rozpoznawalna szybciej zaczyna zarabiać.
  • Po drugie - planując second hand musisz wybrać skąd będziesz otrzymywać dostawy. Polska jest jednym z największych krajów importujących odzież używaną. Jaką masz pewność, że prowadząc biznes na własną rękę, nie otrzymasz tony ubrań, których nikt nie będzie chciał kupić? Prowadząc franczyzę second handu, masz zagwarantowaną dostawę towaru do Twojego sklepu i jego wymianę. Sieci kilku sklepów z odzieżą używaną mają wypracowane kontakty i importują towar ze sprawdzonych miejsc.
  • Po trzecie - współpracując na zasadach ajencji czy franczyzy otrzymujesz stałe wsparcie marketingowe. Zazwyczaj to Twój franczyzodawca dba o to, aby pojawiały się stałe akcje promocyjne. Dodatkowo uczy Cię lub prowadzi Twój fanpage na mediach społecznościowych. W czasach Internetu, marketing to 80% sukcesu firmy.
  • Po czwarte - niemalże każda firma, oferująca współpracę na zasadach franczyzy oferuje szereg szkoleń przed uruchomieniem tego biznesu. Dodatkowo większość z nich pomaga także w założeniu działalności i uzyskaniu wszelakich pozwoleń.

Pamiętaj, aby posiadać rentowny second hand musisz mieć zaufanego importera. To od stanu ubrań zależy Twój sukces. Odzież z niesprawdzonego źródła, która okaże się zniszczona lub poplamiona, to nie przyniesie Ci zysku. Aby temu zapobiec poszukaj firmy, która Ci w tym pomoże.

***

Polecamy także:

"Nie zmieniajmy dobrych rozwiązań" - postulat ZPPHiU

"Nie zmieniajmy dobrych rozwiązań" - postulat ZPPHiU

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook