Nasz partner wchodzi "na gotowe" - rozmowa o biznesie konopnym

17 wrz 2020
artykuł partnerski

Doświadczenie wiedza na temat konopi oraz duże doświadczenie w zarządzaniu sieciami sklepów spowodowało że zacząłem rozwijać sieć sklepów konopnych (...) - opowiada Łukasz Przygoda, właściciel Coffee Shop Poland. W czym tkwi fenomen tej sieci?

Coffee Shop Poland - o Pana firmie na franczyzowym rynku coraz głośniej. Skąd taka popularność branży konopnej w ostatnim czasie?

Branża konopna jest już czwartą najlepiej rozwijającą się gałęzią gospodarki światowej. W ostatnich latach wiele mówi się o produktach z konopi leczniczej w tym właśnie o olejku CBD. Jest to coś naturalnego, ponieważ zostało wykonane z konopi, która uprawiana jest w odpowiednich warunkach. Konopie mają właściwości zdrowotne. Coraz więcej ludzi zaczyna doceniać produkty konopne. Olejki oraz inne produkty CBD zaczynają podbijać świat medycyny. Zainteresowanie produktami będzie z roku na rok coraz większe dla tego teraz jest szansa na dobry biznes.

Nie każdy zna historię Coffee Shop Poland. Może Pan opowiedzieć naszym czytelnikom, co skłoniło Pana do założenia firmy?

Głównie zamiłowanie do konopi oraz to jaki ma ona wpływ na ludzki organizm. Ale też szukałem branży której nie ma na rynku lub jest w znikomej części. Wiedza na temat konopi oraz duże doświadczenie w zarządzaniu sieciami sklepów spowodowało że zacząłem rozwijać sieć sklepów konopnych Coffee Shop Poland. Mogę z pełną świadomością powiedzieć że nasz koncept jest siecią specjalistyczną z dużą wiedzą konopną dla klienta. Posiadamy także szeroki asortyment dla młodzieży i osób starszych.

Nasz partner wchodzi "na gotowe" - rozmowa o biznesie konopnym

A kiedy pomyślał Pan, że czas na rozwinięcie franczyzy?

Otworzyliśmy własne punkty sprzedaży zainteresowanie było bardzo duże. Biznes przynosił oczekiwane zyski. Więc postanowiliśmy podzielić się naszym biznesem z innymi. Aby marka Coffee Shop Poland rosła w siłę potrzebowaliśmy więcej punków, skupiających osoby zainteresowane wejściem do naszej rodziny. Dziś możemy powiedzieć że kierunek franczyzy to strzał w dziesiątkę. Planujemy kolejne otarcia sklepów.

Ostatnio pojawiła się informacja o kolejnym otwarciu franczyzowego punktu pod Państwa szyldem. Gdzie pojawią się kolejne?

Tak ostatnio otworzyliśmy punkt w Poznaniu. Kolejne są w przygotowaniu. Będzie to Warszawa oraz Gdynia. Oferujemy partnerom wyłączność terytorialną więc jeśli nie ma nas w Państwa mieście zapraszamy do współpracy.

Wielu czytelników zainteresowanych franczyzą dopytuje nas o lokal. Czy są jakieś wymagania co do jego lokalizacji, wielkości i adaptacji?

Jeśli chodzi o wymagania w lokal to preferujemy lokal 30 do 40 metrów kwadratowych. Lokal musi posiadać dostęp do toalety i dostępu do wody dla pracownika. Jeśli chodzi o kwestie zewnętrzne lokalu to preferujemy parter z witryną sprzedażową. Nie musi to być koniecznie samo centrum.

Nasz partner wchodzi "na gotowe" - rozmowa o biznesie konopnym

Przypomnijmy jeszcze na koniec widełki finansowe takiej inwestycji. Jaki wkład własny należy posiadać, aby zostać właścicielem Coffee Shop Poland?

Firma nasza wyposaża lokal od A do Z. Meble ,lodówki ,towar, wizualizację zewnętrzną, wewnętrzną oraz pełne przygotowanie lokalu. Nasz partner wchodzi "na gotowe". Koszt wraz z towarem to 64 000 zł netto. Natomiast dla kolejnych 10 nowych punktów przewidziana promocja 54 000 zł netto. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.coffeeshoppoland.pl

Dziękuję za rozmowę!

więcej na https://franczyzainfo.pl/katalog/coffee-shop-poland-franczyza-z-branzy-konopnej/

***

Polecamy także:

Automaty z konopiami - pomysł na biznes 24/h!

Automaty z konopiami - pomysł na biznes 24/h!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook