NETSU rezygnuje z rozwijania sieci franczyzowej! (nasz news)

25 sty 2022
źródło: strona internetowa Berg Holding
foto: j.w.

Berg Holding zamyka projekt sieci franczyzowej NETSU, która działa w obszarze sprzedaży pomp ciepła wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem. Sieć funkcjonowała zaledwie klika miesięcy. Została powołana 8 kwietnia 2021 roku, a decyzję o jej zamknięciu podjęto 20 stycznia 2022 roku. 

Zarząd Berg Holding S.A. z siedzibą w Katowicach (“Spółka”, “Emitent”) w nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 23/2021 z dnia 8 kwietnia 2021 roku w sprawie uruchomienia przez spółkę zależną od Emitenta tj. NETSU S.A. (“Spółka zależna”) sieci franczyzowej, informuję iż Zarząd Spółki zależnej podjął decyzję o zamknięciu z dniem 20 stycznia 2022 projektu sieci franczyzowej NETSU, oferującej model biznesowy w obszarze sprzedaży pomp ciepła wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem.

Powodem rezygnacji z kontynuowania rozwoju sieci franczyzowej jest optymalizacja działań operacyjnych oraz przejście w model współpracy partnerskiej, który precyzyjniej wpisuje się w oczekiwania rynku. Na dzień publikacji niniejszego raportu bieżącego Spółka zależna zawarła 110 umów o dystrybucji i partnerstwie - czytamy na stronie internetowej firmy. 

Przypomnijmy, że w kwietniu 2021 roku Berg Holding w komunikacie giełdowym, opublikował informację o otwarciu przez spółkę zależną NETSU S.A. sieci franczyzowej, oferującej model biznesowy w obszarze sprzedaży pomp ciepła FEHU SPLIT oraz URIZ MONOBLOK. W celu rozwoju sieci franczyzowej utworzona została spółka NETSU Dystrybucja Sp. z o.o. Sieć planowała ekspansję na terenie Polski, Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

Firma pierwszą umowę franczyzową podpisała już w maju 2021 roku, czyli zaledwie miesiąc od powołania spółki NETSU. W czerwcu poinformowano o podpisaniu kolejnych umów z przedsiębiorcami. A ekspansja była zaskakująco szybka i efektowna. Plany rozwoju sieci franczyzowej NETSU obejmowały  otwarcie na terenie Polski 50 nowych punktów dystrybucji do końca 2021 roku oraz 120 nowych punktów dystrybucji w 2022 roku.  NETSU planowało także jeszcze w 2021 roku rozpocząć ekspansję na rynki zagraniczne, w tym głównie na terenie Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec oraz Francji w modelu master franczyzy.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook