Nietypowe franczyzy - z miłości do psów

20 mar 2020

Szukasz biznesu, który pozwoli Tobie połączyć chęć bycia przedsiębiorcą z pasją do czworonożnych przyjaciół? Pomyśl o inwestycji w myjnię dla psów!

Każdy właściciel zwierząt mieszkający w mieście ma ten sam problem - kąpiel swojego pupila. Powtarzający się scenariusz - mnóstwo czasu, rozlana woda, uciekający pies. Aby ułatwić cotygodniową przeprawę powstały myjnie dla psów, które cieszą się coraz większą popularnością. Ta nowatorska inicjatywa jest bardzo popularna zagranicą. W Polsce pierwsza z nich powstała w Koninie. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był polski przedsiębiorca, który kilka lat wcześniej zainwestował w jedną z pierwszych bezdotykowych myjni samochodowych. Prace nad stworzeniem myjni trwały dwa lata, ale opłaciły się. Budka postawiona w odpowiednim miejscu stanowi dobrą inwestycje, która jest rentowna i daje perspektywy rozwoju o kolejne punkty.

Lokalizacja

Myjnie dla psów najlepiej postawić w aglomeracjach miejskich, przy której jest tłoczno. Najczęściej jak ktoś zwróci na nią uwagę, wypróbuje, to wraca w to miejsce i poleca kolejnym znajomym. Dobrą lokalizacją jest bliskie sąsiedztwo galerii handlowych, stacji benzynowych, myjni samochodowych, ale także osiedla, tereny zielone, punkty weterynaryjne.

W jaki sposób działa myjnia?

Obsługa budki jest całkowicie zautomatyzowana. Właściciel wprowadza psa do niewielkiego boksu, gdzie odbywa się mycie czworonoga. Temperatura wody jest odpowiednio dobrana i przystosowana do takiej jaką lubią psy, a więc około 39 stopni. Istnieje możliwość jej obniżenia według własnego uznania. Maszyna czyszcząca posiada 6 programów:

1. Mycie szamponem psów długowłosych,

2. Mycie szamponem psów krótkowłosych,

3. Spłukiwanie,

4. Suszenie,

5. Stop.

6. Bezpłatny program – dezynfekcja komory po myciu.

Urządzenie jest wyposażone w elektroniczny rzutnik z wyświetlaczem, który fabrycznie został ustawiony 1 na 1 (1 zł za 1 minutę użytkowania). Program uruchamia się po wrzuceniu monet. Przeciętnie na umycie jednego psa średniej wielkości potrzeba około 5 do 10 minut.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uruchomić myjnię?

Myjnię można uruchomić w wersji kontenerowej (nie są wówczas potrzebne żadne zezwolenia budowlane), bądź też wynająć w tym celu wolnostojący budynek. Druga wersja chociaż bardziej kosztowna, daje większe możliwości zarobkowe. W pomieszczeniu można zrobić salon urody dla pasa, punkt weterynaryjny, sprzedawać zabawki, kosmetyki pielęgnacyjne dla pupili. Klienci w obecnych czasach wolą rozwiązania kompleksowe.

 

Nietypowe franczyzy - z miłości do psów

foto: washdog.pl

Wymiary urządzenia:

Wysokość - 1.600 mm,

Szerokość - 800 mm,

Długość - 2.400 mm.

Zapotrzebowanie na media:

Prąd 7 KW doba 70 KW,

Woda i ścieki 5l/min doba 3 m3.

Dlaczego warto zainwestować w myjnię dla psów?

Otwarcie punktu to jednorazowa inwestycja w zakup budki. W późniejszym okresie charakteryzuje się niskimi kosztami utrzymania i brakiem kosztów związanych z zatrudnianiem pracowników. Obsługa myjni sprowadza się do okresowego uzupełniania preparatów w dozownikach oraz dbania o czystość pomieszczenia. Dodatkowo niektórzy producenci myjni dla zwierząt oferują inwestorom nie tylko obsługę techniczną i szkolenia, ale także również wsparcie reklamowe (banery, ulotki, naklejki, broszury), czy pomoc w zdobyciu leasingu.

Koszty

Do podstawowych kosztów należy zakup maszyny, kontenera i ewentualnej lokalizacji pod budkę.
Do podstawowych należą:

1. Zakup urządzenia ok - 39.900 zł. netto,

2. Zakup kontenera technicznego ok - 19.672,20 zł. netto.

Dodatkowe koszty, które trzeba ustalić indywidualnie to koszt transportu konteneru, a także wydatki związane z poborem wody, prądu, ścieków.

Myjnia dla psów jest ciekawą alternatywą, która odpowiada aktualnym potrzebom społecznym posiadaczy zwierząt. Koszt inwestycji nie jest wysoki i ponosi się go raz. Utrzymanie, eksploatacja nie są czasochłonne. To dobry pomysł na rentowny biznes dla osób, które marzą o tym żeby być przedsiębiorcami.

autor tekstu: Ilona Wilk

***

Polecamy także:

5 powodów, dla których warto inwestować we franczyzę fitness

5 powodów, dla których warto inwestować we franczyzę fitness

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook