Franczyzobiorcy Żabki muszą otwierać sklepy w niedziele? Nowa pizzeria sieci Gruby Benek! - flesz tygodnia

18 lut 2022

Sieć Gruby Benek otworzyła kolejny lokal. Bankier.pl sprawdził, czy franczyzobiorcy Żabki są zmuszani do otwierania sklepów w niedziele. Pizza Hut szuka franczyzobiorcy na Mazowszu. To jest flesz tygodnia. Przeczytaj w skrócie.

1. Gruby Benek w Zakopanym!

Jest to pierwszy lokal sieci na mapie województwa małopolskiego. Lokal działa w modelu Take Away i realizuje zamówienia do późnych godzin wieczornych.

Ten model usługowy staje się coraz popularniejszy w branży gastronomicznej ze względu na płynące korzyści dla Klientów – szybkie dostawy, jak i Franczyzobiorców – niski próg wejścia w inwestycję - informuje sieć. 

Gruby Benek to ogólnopolska sieć pizzerii zrzeszająca kilkadziesiąt lokali prowadzonych przez niezależnych Partnerów w ramach rozwijanego przez markę systemu franczyzowego. Podstawą oferty lokali sieci jest wyjątkowa, autorska pizza w amerykańskim stylu.

2. Pizza Hut szuka franczyzobiorcy na Mazowszu

3. Franczyzobiorcy Żabki muszą otwierać sklepy w niedziele?

Jak udało się ustalić redakcji Bankier.pl, franczyzobiorcy Żabki mieliby być zachęcani przez sieć do otwierania sklepów dodatkowymi premiami i ewentualnymi kontrolami.

– Za każdą niedzielę mamy wypłacane 500 złotych, a do tego otrzymujemy 13 procent obrotu, z wyłączeniem paragonów za sprzedaż alkoholu i papierosów. Sklep jednak musi być czynny minimum przez 9 godzin. Jeżeli otworzymy go we wszystkie niedziele i święta, wówczas wypłacane jest dodatkowe 800 złotychwyjaśnia w rozmowie z Bankier.pl, jedna z franczyzobiorców sieci Żabka.

W tej sprawie zabrało także głos biuro prasowe sieci, które w odpowiedzi na informacje pojawiające się w mediach, zaprzeczyło, że wobec franczyzobiorców stosuje się "mechanizmy wyciągania konsekwencji".

(...) Podkreślamy, że franczyzobiorcy sieci Żabka jako przedsiębiorcy sami decydują czy chcą skorzystać z wyłączeń przysługujących im na mocy zapisów ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, kierując się potrzebami klientów i rachunkiem ekonomicznym (..) Podkreślamy, że decyzja franczyzobiorcy dotycząca otwarcia sklepu w dni objęte ograniczeniami nie wpływa na całość systemu wzajemnych rozliczeń, który zawiera pewne zmienne, zależne od jakości, dostępności czy parametrów sprzedażowych. W ramach tych zmiennych, franczyzobiorcy standardowo otrzymują dodatkowe świadczenia za działanie sklepów w dni objęte ograniczeniami, bo to wiąże się z ich dodatkowym zaangażowaniem i kosztami. Świadczenia te są dostępne dla każdego franczyzobiorcy na tych samych zasadach. Należy zwrócić uwagę, że otwieranie sklepów w te dni jest często kluczowe dla rentowności małych przedsiębiorców, na co dzień mierzących się z konkurencją wielkopowierzchniową - informuje Biuro Prasowe Żabki. 

Nowa pizzeria sieci Gruby Benek! Franczyzobiorcy Żabki muszą otwierać sklepy w niedzielę? - flesz tygodnia

 

4. Nowe Centrum MBE!

Franczyza Mail Boxes Etc. Poland powiększyła się o kolejny punkt franczyzowy. Nowe centrum znajduje się w Białej Podlaskiej.

'

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook