Od 18 maja otwarte restauracje, kawiarnie i usługi fryzjersko-kosmetyczne

13 maj 2020

Dzisiaj, tj. 13.05.2020 r. odbyła się konferencja z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia - Łukasza Szumowskiego, na której ogłoszono zniesienie kolejnego etapu obostrzeń, nałożonych w wyniku epidemii koronawirusa. Od 18 maja wchodzimy w III etap odmrażania gospodarki.

Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Do tych miejsc dotrzemy szybciej, ponieważ podwyższamy limit pasażerów w transporcie publicznym. Oprócz tego od 25 maja umożliwimy bezpośrednie konsultacje z nauczycielami maturzystom i uczniom ósmych klas oraz opiekę nad uczniami klas 1-3 w szkołach podstawowych. Powoli wracamy do normalnego życia. Jednak nie będzie ono takie jak przed pandemią. Dlatego dbajmy o siebie i bądźmy ostrożni! - czytamy w komunikacie zamieszczonym na gov.pl.

Od 18 maja otwarte będą: 

  • salony kosmetyczne,
  • salony fryzjerskie,
  • kawiarnie,
  • restauracje,
  • bary.

Od 18 maja goście restauracji będą mogli zjeść posiłek zarówno w środku restauracji, jak i w ogródkach.

Pełne otwarcie branży gastronomicznej musi odbyć się pod warunkiem przestrzegania ścisłych wytycznych sanitarnych, które zapewnią bezpieczeństwo i obsłudze, i klientom. Zasady te zostały określone podczas konsultacji z przedstawicielami poszczególnych branż - czytamy w komunikacje na gov.pl Takie samo obostrzenie dotyczy również funkcjonowania salonów urody. Klienci nie mogą oczekiwać na usługę w poczekalni i muszą nosić maseczki i rękawiczki - jeśli zabieg na to pozwala.

Minister Zdrowia argumentuje, że te wszystkie "poluzowania" będą zależeć w dużej mierze od całego społeczeństwa. A wprowadzone zmiany musiały nastąpić, aby dane grupy społeczne mogły dalej funkcjonować.

od 18 maja otwarte restauracje, kawiarnie i usługi fryziersko-kosmetyczne

Ministerstwo pomimo ww.  zmian nadal przypomina o:

  • Zachowaniu 2-metrowej odległości od innych w przestrzeni publicznej.
  • Obowiązkowo zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych.
  • Pracy zdalnej, jeśli tylko jest to możliwe.
  • Zostania w domu, jeśli to możliwe.
  • Przestrzegania zasad sanitarnych w miejscach, gdzie jest dużo ludzi. Zwłaszcza w restauracjach, u fryzjera czy kosmetyczki.

szczegóły i inne informacje można znaleźć na: https://www.gov.pl/web/koronawirus/

***

Polecamy także

Koronawirus uderzył we franczyzę odzieżową!

Koronawirus uderzył we franczyzę odzieżową!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook