"Od początku pandemii dołączyło do nas ponad 20 nowych franczyzobiorców" - rozmowa o rozwoju Early Stage

31 maj 2021
treść sponsorowana

Early Stage to propozycja współpracy dla anglistów, nauczycieli, chętnych do rozpoczęcia pracy na własny rachunek. Kto inny, jak nie nauczyciel może osiągnąć sukces w branży edukacyjnej? - wymienia Weronika Trojanowska, specjalistka ds. rozwoju franczyzy.

Przed wywiadem przeglądałam sobie Państwa stronę internetową i mam wrażenie, że pandemia umocniła Early Stage.

Tak, to prawda. Od początku pandemii dołączyło do nas ponad 20 nowych franczyzobiorców i otworzyliśmy wiele nowych placówek, które bardzo dobrze się rozwijają. Pojawiliśmy się również w miastach, w których do tej pory nas nie było, np. w Skierniewicach, Jaworznie, Toruniu, Białymstoku czy Wieliczce. Bardzo nas to cieszy, bo większe grono dzieci będzie się mogło uczyć metodą Early Stage. Dzięki pandemii odkryliśmy, że potrafimy doskonale uczyć naszą metodą także online. Do tej pory uważaliśmy, że jest to niemożliwe. Do tego stopnia udoskonaliliśmy sposoby pracy online, że uznajemy go za naszą 11-stą supermoc! Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, jesteśmy w stanie dostrzec wiele pozytywów.

Tak jak Pani wspomniała, narodziła się Państwa 11-sta supermoc – opowie Pani coś więcej o tym?

Jakiś czas temu opisaliśmy naszą metodę nauczania jako 10 supermocy, a w czasie pandemii odkryliśmy tę 11 – ONLINE. Po ogłoszeniu lockdownu zostaliśmy postawieni pod ścianą. Straciliśmy możliwość prowadzenia zajęć stacjonarnie - a to do tej pory było naszą domeną. Nie było wyjścia - musieliśmy bardzo szybko nabyć nowych kompetencji i zacząć prowadzić zajęcia online. Dzięki współpracy ekspertów z centrali Early Stage, franczyzobiorców, metodyków z filii szkoły udało nam się w 4 dni stworzyć materiały na pierwsze dwa tygodnie lockdownu. W tym czasie szkoliliśmy lektorów z prowadzenia zajęć online na żywo, dostosowywaliśmy nasz program do wymagań nowej rzeczywistości. Udało nam się przeprowadzić ponad 100 franczyzobiorców i 33000 klientów przez ten pierwszy trudny czas. To na pewno umocniło nas na rynku. W tym momencie wiemy, że sytuacja jest bez precedensu. Od września 2021 nasz program jest w każdym calu przełożony na warunki zajęć online - nie straszne nam więc kolejne lockdowny i ograniczenia.

"Od początku pandemii dołączyło do nas ponad 20 nowych franczyzobiorców" - rozmowa o rozwoju Early Stage

Early Stage Ursynów

A jak wyglądała ekspansja franczyzowa w koronakryzysie?

U nas rekrutacja trwa tak naprawdę cały rok. Nawet po ogłoszeniu pierwszego lockdownu, trwały rozmowy o współpracy i w tym niepewnym czasie dołączyło do nas kilku nowych franczyzobiorców. Wydaje nam się, że ta sytuacja mogła nawet pomóc. Był to bowiem czas, w którym wiele osób zatrzymało się w codziennym pędzie i zaczęło zadawać sobie ważne pytania o swoją przyszłość, marzenia, styl życia. Paradoksalnie ten trudny czas pomógł podjąć niektórym decyzję o tym, żeby podążyć za swoimi marzeniami i zacząć rozwijać swój własny biznes.

Mam wrażenie, że placówek Early Stage przybyło. Nawet w drodze do pracy mijam jedną z nich. Stąd zainteresowanie Państwa franczyzą nie budzi zdziwienia. Jakie więc warunki należy spełnić, aby zostać franczyzobiorcą Early Stage?

Early Stage to propozycja współpracy dla anglistów, nauczycieli, chętnych do rozpoczęcia pracy na własny rachunek. Kto inny, jak nie nauczyciel może osiągnąć sukces w branży edukacyjnej? Aby rozumieć potrzeby dzieci i ich rodziców oraz odpowiednio zarządzać procesem edukacyjnym, potrzebne jest doświadczenie, wynikające z godzin spędzonych w klasie. To może realnie przełożyć się na sukces w biznesie. Na początku przede wszystkim należy zainwestować w swoją pasję do nauczania i energię. Angliści wzbogaceni o nasz know-how metodyczny oraz biznesowy dostają gwarancję sukcesu na wielu poziomach. To świetna oferta zarówno dla osób z niewielkim doświadczeniem w biznesie, które szukają bezpiecznego miejsca do rozwoju na swoim lokalnym rynku, jak i okazja do zbudowania dużej firmy z siecią kilku oddziałów i miesięcznymi przychodami powyżej 100 000 złotych. To również propozycja dla osób, które prowadzą już swoją szkołę językową, ale myślą o rozwoju i poszukują czegoś sprawdzonego i bezpiecznego, one także mogą się do nas zgłosić, aby opracować model współpracy korzystny dla obu stron.

"Od początku pandemii dołączyło do nas ponad 20 nowych franczyzobiorców" - rozmowa o rozwoju Early Stage

Early Stage Sochaczew

Wiele osób, może obawiać się otwierania swojego biznesu w obecnej sytuacji. Czy Pani zdaniem, to jest dobry moment?

Rodzice w dobie kryzysu jeszcze bardziej chcą zadbać o edukację swoich dzieci i inwestują w dodatkowe zajęcia. Ich niepokój związany z poziomem nauczania języka angielskiego w szkołach publicznych wzrósł przez obserwacje lekcji online. Szkoły z dobrym programem nauczania wzmacniają teraz swoją pozycję. To dobry moment na pokazanie swojego potencjału! Odnotowaliśmy również bardzo zadowalający rozwój naszych obecnych filii, spora część z nich może poszczycić się wzrostem liczby klientów nawet o 50%.

To Państwo decydują o lokalizacji kolejnej placówki?

O lokalizacji nowej filii decydujemy wspólnie z franczyzobiorcą. Naszą rolą jest sprawdzenie, czy dany teren jest wolny lub czy ma potencjał rozwoju dla więcej niż jednego franczyzobiorcy w danym mieście. To osoby zainteresowane zgłaszają nam obszar, w którym chcą działać, a my chętnie doradzimy czy jest to odpowiednie miejsce.

A jak wyglądają kwestie finansowe? Czy Państwa propozycja współpracy jest skierowana również do tych, którzy na start mają przewidziany niewielki kapitał?

Jak najbardziej. Nie mamy opłaty wstępnej za przystąpienie do sieci, więc nie wymagamy dużych inwestycji. Franczyzobiorca musi się przygotować na początku na wpłatę kaucji w wysokości 2000 zł. Poza tym pojawiają się dodatkowe koszty promocji lokalnej, które zależą od tego, na jakie działania zdecyduje się franczyzobiorca. Chcemy zapewnić naszym franczyzobiorcom jak największą stabilność i dać szansę realnego rozwoju.

"Od początku pandemii dołączyło do nas ponad 20 nowych franczyzobiorców" - rozmowa o rozwoju Early Stage

Early Stage Ursynów

Nie ukrywajmy, że franczyz edukacyjnych na rynku jest coraz więcej. Niemniej Early Stage jest jedną z najpopularniejszych. W czym tkwi fenomen Państwa franczyzy?

Priorytetem dla nas jest bezpieczeństwo finansowe naszych partnerów. Nasza oferta doskonale sprawdza się zarówno w dużych miastach, jak i niewielkich miejscowościach. My wiemy, że rozwój naszych franczyzobiorców to rozwój naszej marki dlatego chętnie inwestujemy w rozwój wewnętrznych narzędzi online ułatwiających prowadzenie szkoły, kampanie reklamowe i szeroką promocję marki w Internecie. Gwarancję rozwoju daje bardzo bogaty know-how, dotyczący wszystkich aspektów prowadzenia szkoły. Każdy franczyzobiorca ma do swojej dyspozycji wsparcie ekspertów (metodyków, marketerów, specjalistów od administracji, HR oraz PR) przez cały okres trwania współpracy.

Dziękuję za rozmowę!

Więcej informacji na temat franczyzy Early Stage znajdziesz TUTAJ

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook